EAM Jaishankar reaguje na nespravedlivou kritiku nákupů ropy z Ruska

EAM Jaishankar reaguje na nespravedlivou kritiku nákupů ropy z Ruska

Nové Dillí: Ministr zahraničních věcí S. Jaishankar o nespravedlivé kritice nákupu indické ropy z Ruska uprostřed ukrajinské války, která vytvořila vedlejší efekt na globální ekonomiku.

Dr. Jaishankar při obhajobě indického dovozu ropy z Ruska zdůraznil, že je důležité pochopit, jak konflikt na Ukrajině ovlivňuje rozvojové země. Zpochybnil také, proč je zpochybňována pouze Indie, zatímco Evropa pokračuje v dovozu plynu z Ruska uprostřed ukrajinské války.

Na otázku, zda indický dovoz ropy z Ruska nefinancuje pokračující ukrajinskou válku, ministr odpověděl, že nechce působit jako kontroverzní. Pronesl poznámky na GLOBSEC 2022 Bratislava Forum na Slovensku na téma „Posun přátelství na novou úroveň: Spojenci v Indo-Pacifiku“.

Když mluvil o dovozu ruské ropy do Indie, Dr. Jaishankar řekl, že balíčky sankcí uvalených Evropskou unií byly uvaleny s ohledem na zájmy některých evropských zemí. Řekl, že Indie se vypořádala s pandemií COVID-19 moudře a země se z velké části vymanila z COVID-19 se silným pocitem hospodářské obnovy.

Ministr také vysvětlil, jak Indie za premiéra Narendry Modiho nejen řídila ekonomiku během pandemie, ale také udělala skok v mnoha oblastech, zejména v digitální rekonstrukci.

Dr. Jaishankar je v současné době na pětidenní návštěvě Slovenska a České republiky, aby dodal další impuls bilaterálním vztahům s oběma zeměmi střední Evropy. Během návštěvy Bratislavy navštíví slovenského premiéra Eduarda Hegera a povede bilaterální jednání s ministrem zahraničních věcí a evropských záležitostí Slovenska Ivanem Korčukem.

Během návštěvy České republiky bude jednat s ministrem zahraničních věcí ČR Janem Lipavským. Diskuse poskytnou příležitost ke komplexnímu přezkoumání bilaterální spolupráce. Česká republika se od 1. července ujme předsednictví Evropské unii.

Kromě setkání s politickým vedením obou zemí bude Jaishankar také komunikovat s širokým průřezem indických přistěhovalců, včetně indických studentů na Slovensku a v České republice.

READ  Protiinflační protesty po celé Evropě ohrožují politické nepokoje

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *