Indie se stala druhou nejvíce zasaženou zemí s nárůstem případů COVID-19

Příjemce obdrží dávku vakcíny Covid-19 v nemocnici HB Kanwatia v Jaipuru v indickém Rádžasthánu 11. dubna 2021.

Vishal Bhatnagar | Norphoto | Getty Images

Indie předběhla Brazílii jako druhou nejvíce postiženou zemi po USA poté, co údaje ukázaly, že počet případů Covid-19 nadále roste.

Jihoasijská země v pondělí nahlásila více než 168 000 nových případů za 24 hodin. Podle údajů ministerstva zdravotnictví. Asi 83% nových infekcí bylo hlášeno v 10 státech, včetně západního státu Maháráštra, který je domovem indického finančního kapitálu, Bombaje.

Od začátku dubna hlásila Indie více než 1,37 milionu případů, čímž se celkový počet infekcí v zemi od loňského ledna zvýšil na více než 13,5 milionu; Případy začaly růst od února poté, co vyvrcholily v září.

Přestože byla Maharashtra ve druhé vlně nejvíce zasažena, případy v jiných oblastech – včetně hustě osídleného státu Uttarpradéš – jsou na vzestupu.

Hlášená denní úmrtnost také stoupá, protože nemocnice čelí tlaku na zásoby, včetně počtu dostupných lůžek. Ve srovnání s jinými zeměmi včetně USA jsou však úmrtí související s Covidy v Indii relativně nízká.

Ministr zdravotnictví Harsh Vardan byl údajně obviňován Druhá vlna infekce se týká nedostatečného odhodlání lidí nosit masky a praktikovat sociální distancování.

Ale v posledních týdnech politici, včetně premiéra Narendra Modiho a jeho BJP, stejně jako další politické strany. Volební shromáždění ve státech, jako je Západní Bengálsko Tam, kde se shromáždily velké davy – většinou bez masek. Také tam bylo Série náboženských shromáždění, která se konala V různých částech země.

Očkovací program stále probíhá

Indické ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že od začátku vlády v roce bylo podáno více než 100 milionů dávek vakcín Ambiciózní očkovací program v lednu. Od 1. dubna má každý 45 let Způsobilí k přijetí jejich výstřelů.

Zprávy z médií říkají Některé státy, včetně Maháráštry, čelí vážnému nedostatku vakcín. V reakci na to indická vláda obvinila tyto státy z odvádění pozornosti od jejich nekontrolování viru.

READ  Erupce sopky La Palma dnes: evakuace, možná tsunami a živé aktualizace

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.