Starosta Říma ztrácí nabídku na znovuzvolení, porážka Hnutí pěti hvězd

Ale potíže města se hromadily na dohled, stejně jako nevyzvednuté odpadky, přitahovaly hejna racků, vrány a dokonce i hladová prasata. A jámová epidemie V dohledu neviděl žádnou reformu. Veřejné autobusy hořely a někteří cyklisté si stěžovali, že cyklostezky, které starosta vybudoval, jsou nebezpečné a špatně udržované.

V sobotu večer, několik hodin před otevřením volebních místností, začal hořet most z 19. století v módní římské čtvrti. Vyšetřovatelé a experti stále zkoumají příčiny požáru, ale hořící metafora Říma byla Neztrácejte se nad kritiky paní Raji.

Komunální volby se v pondělí konaly ve více než 1 000 italských městech, ale zatím není jasné, co znamenají pro národní politiku. Příští parlamentní volby mohou být za více než rok a půl.

Předseda vlády Mario Draghi, nezávislý a bývalý šéf Evropské centrální banky, má v Parlamentu širokou podporu, ale nízká volební účast může být odrazem obecné nespokojenosti voličů. K urnám přišlo pouze 48,8 procenta římských voličů, což je o zhruba 10 procent méně, než tomu bylo před pěti lety, a celostátní průměr klesl těsně pod 55 procent, což je historické minimum.

Osud paní Raji byl částečně odrazem jejího večírku. Podpora od Five Star krvácela od triumfálních národních voleb v roce 2018, kdy získala největší podíl hlasů a byla součástí vládnoucí koalice.

„Slibovat změny, když jste v opozici, je jedna věc, a proměnit je v efektivní politiku, když jste ve vládě, je věc druhá,“ řekl Roberto Pursio, profesor politické sociologie na univerzitě v Miláně v Bicocce. „V tomto smyslu jsem šel touto sestupnou cestou.“

V Římě rostlo zklamání z paní Raggiové, že se jí nepodařilo vybudovat silný tým, který často nahrazoval vedoucí členy kabinetu a paralyzoval administrativní rozhodnutí.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *