Německý soud rozhodl, že chůze z postele do kanceláře je dojíždění

Chad Springer | Zdroj obrázku | Getty Images

Podle nedávného rozsudku německého soudu lze nyní chůzi od postele ke stolu považovat za způsob dopravy.

Soud rozhodl, že na muže musí mít pojištění společnosti poté, co utrpěl pád na cestě do domácí kanceláře.

podle rozlišení Vydaný minulý týden německým Spolkovým sociálním soudem, známým jako Bundessozialgericht, nejmenovaný muž sklouzl po točitém schodišti a zlomil si záda.

Soud uvedl, že muž by měl být chráněn zákonným úrazovým pojištěním svého zaměstnavatele, když ráno šel přímo z ložnice do své kanceláře, a dodal, že tak učinil bez snídaně.

Pojišťovna zaměstnavatele odmítla uhradit úrazové plnění. Krajský sociální soud rozhodl, že procházka žalobce z ložnice do domácí pracovny byla „nepojištěným přípravným úkonem, který předcházel pouze samotné činnosti“, uvádí překlad rozsudku.

Vyšší sociální soud však poté uvedl, že považuje „první ranní dojíždění z postele do domácí kanceláře za pojištěnou cestu práce“ a poté Spolkový sociální soud rozhodnutí potvrdil.

Německý Spolkový sociální soud objasnil, že pokud „je pojištěná činnost vykonávána v domácnosti pojištěné osoby nebo jinde, pojistné krytí je poskytováno ve stejném rozsahu, v jakém je činnost vykonávána v prostorách společnosti“.

Řekla, že zákon se vztahuje na práce na dálku, což jsou „počítačové pracovní stanice, které jsou trvale zřízeny zaměstnavatelem v soukromé doméně zaměstnanců“.

Stále více se zaměřuje na zlepšení práv vzdálených pracovníků, protože mnoho z nich bylo kvůli pandemii koronaviru nuceno pracovat z domova. v říjnu, Portugalsko přijalo nové pracovní zákonyjehož součástí byl zákaz nadřízeným komunikovat se zaměstnanci mimo pracovní dobu.

Pravidla také vyžadují, aby zaměstnavatelé přispívali svým zaměstnancům na náklady spojené s prací z domova, jako je internet a elektřina.

V lednu pro to hlasovali i zákonodárci v Evropském parlamentu Dotaz „Právo na odpojení“ Zákon, který se má implementovat napříč celým blokem, umožňující pracovníkům vypnout své pracovní stroje na konci dne.

READ  Trudeau říká, že Kanaďané jsou „vyděšení a stydí se“ z nucené integrace | Justin Trudeau

splácení: 80 % pracovníků generace Z tvrdí, že v práci dřímají

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *