Stanice připravující astronauty na výstupy do vesmíru pro nová sluneční křídla

Vesmírná procházka astronauti V neděli jsem šel nainstalovat nové vysoce účinné podpůrné rámy Solární panely Příjezd na mezinárodní Vesmírná stanice Později tohoto roku.

Kate Robins a Victor Glover z NASA vyšli z oběžné laboratoře a vytáhli pytle na pláštěnku ve stylu 2,5 metru plněné stovkami liber montážních rovnátek a podpěr. Zařízení bylo tak velké a matoucí, že muselo být rozebráno jako nábytek, jen aby prošel průlezem.

„Víme, že je to velmi, velmi těsné,“ prostřednictvím Mission Control Radio.

Na tomto snímku z videa NASA pracují astronauti NASA Kate Robins, Supreme a Victor Glover v neděli 28. února 2021 před Mezinárodní vesmírnou stanicí. Astronauti se v neděli odvážili do vesmíru instalovat podpůrné rámy pro nové, vysoce účinné solární panely kteří dorazí na Mezinárodní vesmírnou stanici. Později v tomto roce. (NASA přes AP)

Astronauti se svým neobvykle velkým nákladem se otočili na stranu vzdáleného přístavu stanice a dávali pozor, aby se s ničím nestřetli. Zde se nacházejí nejstarší a nejvíce degradovaná sluneční křídla.

Glover začal pomocí akumulátorové elektrické vrtačky dávat vzpěry dohromady do tvaru trojúhelníku a Robins připevnil hotový kus k vesmírné stanici.

S více lidmi a experimenty na vesmírné stanici bude podle NASA zapotřebí více energie, aby vše fungovalo. Šest nových solárních panelů – které budou v příštím roce dodány společností SpaceX v párech – by mělo zvýšit elektrickou kapacitu elektrárny až o 30%.

Perseverance Rover z NASA posílá své první panorama s vysokým rozlišením do března

Robins a Glover museli sestavit a nainstalovat vzpěry pro první dva solární panely, jejichž uvedení na trh je naplánováno na červen.

Osm solárních panelů, které jsou venku, je nyní ve věku mezi 12 a 20 lety – většina z nich překročila svou životnost a je navržena v úpadku. Každá deska je 34 metrů dlouhá a 12 metrů široká. Je třeba si uvědomit, že při výpočtu středového rámu se každý pár rozprostírá o 73 metrů, což je déle než křídla Boeingu 777.

READ  Vesmírný dalekohled Jamese Webba se dívá do raného vesmíru a vidí galaxie jako naše vlastní Mléčná dráha

Boeing dodává nové skládací panely, zhruba o polovinu menší než staré panely, ale stejně výkonné díky nejnovější technologii solárních článků. Budou umístěny pod úhlem vyšším než ten starý, který bude i nadále fungovat.

V roce 2017 byl na vesmírné stanici testován prototyp.

Astronaut NASA je v neděli „příliš zaneprázdněn“ před Mezinárodní vesmírnou stanicí SPACEWALK

Pohledy z Robinsovy nové kamery s helmou s vysokým rozlišením byly ohromující, zejména ten, který ukazuje jasně modrou Zemi níže 435 kilometrů. „Velmi cool,“ poznamenalo řídící centrum.

Nedělní výstup do vesmíru byl třetím pro specialisty na infekční choroby Robins a pilota námořnictva Glovera – oba mohli skončit letem na Měsíc.

Patří mezi 18 astronautů nově přidělených k Lunárnímu přistávacímu programu NASA. Z této skupiny budou pocházet astronauti přicházejícího měsíce.

NASA ctí neviditelnou postavu Mary Jackson během ceremonie pojmenování ústředí ve Washingtonu

Minulý týden zaslala viceprezidentka Kamala Harris blahopřejné pozvání Gloverovi, prvnímu afroamerickému astronautovi, který žil na plný úvazek na vesmírné stanici. NASA v sobotu zveřejnila video výměnu.

Harris řekl: „Datum, které uděláte, jsme na vás hrdí.“ Glover odpověděl, stejně jako ostatní bývalí uživatelé, nebude poslední. „Chceme zajistit, abychom mohli dělat nové věci,“ řekl.

Robins se v pátek vznáší znovu s japonským astronautem Soichi Noguchim, aby dokončil přípravné práce pro solární panely a dýchal a přepravoval chladicí hadice na amoniak.

Kliknutím sem zobrazíte aplikaci FOX NEWS

Glover a Noguchi byli mezi čtyřmi astronauty, kteří přiletěli přes SpaceX v listopadu. Robins byl propuštěn z Kazachstánu v říjnu spolu se dvěma Rusy. Všichni jsou připraveni vrátit se na Zemi letos na jaře.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *