Jižní Korea překračuje demilitarizovanou zónu ve vzácném severním rozdělení | Severní Korea

Jihokorejská armáda uvedla, že jihokorejská osoba překročila silně opevněnou hranici při vzácném úniku do Severní Koreje.

Léta útlaku a chudoby v Severní Korea Během desetiletí od ukončení korejského nepřátelství příměřím uprchlo na jih více než 30 000 lidí, ale přechody opačným směrem jsou extrémně vzácné.

Společný vojenský štáb (JCS) uvedl, že provedl pátrací operaci poté, co byla tato osoba v sobotu večer odhalena na východní straně demilitarizované zóny (DMZ) oddělující obě Koreje.

„Potvrdili jsme, že tato osoba překročila vojenskou hranici demarkační linie kolem 22:40 a utekla na sever,“ uvedl v neděli sbor náčelníků štábů.

Sbor náčelníků štábů uvedl, že nemůže potvrdit, zda je tato osoba naživu, ale prostřednictvím vojenské horké linky poslal Severu upozornění, aby požádal o ochranu.

Hraniční přechod, který je v Jižní Koreji nelegální, přichází v době, kdy Severní Korea zavádí přísná opatření proti koronaviru po uzavření svých hranic na začátku roku 2020, ačkoli nepotvrdila žádné infekce.

Veřejné a politické pozdvižení se objevilo v září 2020 po severokorejských silách Jihokorejský úředník pro rybolov byl zastřelen která se ztratila na moři a kterou Pchjongjang obvinil z antivirových pravidel a omluvil se.

Před dvěma měsíci vyhlásil severokorejský vůdce Kim Čong-un stav národní nouze a Pohraniční město uzavřeno Poté, co se Severokorejec, který dříve přeběhl na jih, vrátil na sever a řekl, že má příznaky Covid-19.

Dlouhé severokorejské blokády a omezení pohybu mezi provinciemi také stlačily počet severokorejských přeběhlíků přicházejících na jih na historické minimum.

Naprostá většina Severokorejců, kteří uprchnou, nejprve míří do Číny, než se vydají na jih, obvykle přes jinou zemi.

Jen málokdo se odvážil překročit DMZ, která je posetá nášlapnými minami a na obou stranách je silná vojenská přítomnost.

Jižní Korea a jednotky OSN pod vedením USA jsou technicky stále ve válce se Severní Koreou od korejské války v letech 1950-53, která skončila spíše příměřím než mírovou smlouvou.

READ  Biden „předčasně vyhlásil nezávislost na viru“: Chuck Todd z NBC

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.