Spor britských migrantských lodí má oči upřené na kanál

FOLKSTONE, Anglie – Pomocí vysoce výkonného dalekohledu a dalekohledu stáli tři dobrovolníci z humanitární pozorovací skupiny na pobřeží Kentu a dívali se přes kanál La Manche. V toto jasné ráno byla vidět rýsující se hodinová věž ve francouzském Calais, stejně jako výrazný obrys malého gumového člunu.

Skupina dobrovolníků, Channel Rescue, byla zřízena v loňském roce, aby monitorovala lodě plné žadatelů o azyl, kteří se pokoušejí překročit tuto přeplněnou vodní cestu, aby jim poskytla humanitární podporu – jako voda a fóliové přikrývky – při jejich přistání na plážích, nebo aby je identifikovala. v nouzi.

Vzhledem k tomu, že vláda podniká přísnější kroky v oblasti přistěhovalectví, monitorují také britský pohraniční úřad kvůli možnému porušování lidských práv. Po většinu roku počet migrantů překračujících kanál na lodích prudce stoupal, což v Londýně vyvolalo politickou bouři a přimělo ministryni vnitra Priti Patel, aby umožnila tvrdou taktiku k vytlačení lodí směrem do Francie.

Mandát, který teprve vstoupil v platnost, podnítil národní diskusi o imigraci a vytvořil další diplomatickou hádku mezi Británií a Francií, jejichž vztahy již byly po brexitu napjaté kvůli problémům zahrnujícím obojí. rybářská práva A globální strategické zájmy.

Skupiny pro práva a imigrační experti tvrdí, že vládní přístup situaci zhoršuje a může ohrozit migranty, z nichž mnozí prchají před chudobou a násilím. Tady v Kentu, po staletí, vítaném místě pro lidi prchající před těžkostmi a první bod obrany, když vypukl konflikt s Evropou, existuje pocit, že může dojít ke konfrontaci.

Na pobřeží přišli aktivisté krajní pravice, aby probudili protiimigrační nálady. Paní Patelová předvedla vládní nekompromisní postoj prohlídkou plavidla pohraniční hlídky. Minulý týden zdokumentovala záchranná služba Channel Border Force lodě cvičící odpuzující manévry.

„Toto nepřátelské prostředí je opravdu nechutné,“ řekl Stephen, jeden z dobrovolníků, který požádal, aby po hrozbách krajně pravicových aktivistů bylo použito pouze jeho křestní jméno.

READ  „Udělal jsem, co jsem přišel,“ řekl Biden na Putinově schůzce.

Ministerstvo vnitra cvičení odmítlo komentovat s tím, že jsou „provozně citlivé“.

Odborníci ale tvrdí, že návod může být o něco více než politické divadlo. Odborníci tvrdí, že posuny mohou ohrozit životy a loď lze vrátit zpět do Francie pouze tehdy, pokud francouzská loď souhlasí s jejím přijetím – což je nepravděpodobné kvůli rostoucí nepřátelství.

Francie a Británie dlouhodobě spolupracují na kontrole kanálu. Ještě v červenci, Británie souhlasila s poskytnutím Francie Více peněz na hlídky. Ale pod samotným tlakem paní Patelová od té doby pohrozila, že Francouzům odepře financování, pokud nebudou spolupracovat s tvrdší britskou linií.

Gerald Darmanin, francouzský ministr vnitra, řekl, že nepřijme „žádnou praxi, která je v rozporu s námořním právem“, a dodal: „Přátelství mezi našimi dvěma zeměmi si zaslouží víc než pozice.“

Opozice přichází také z odboru, kterým je Frontier Power. Zastávky způsobí policistům potíže a mohou způsobit, že lidé vyskočí z lodí, uvedla odborářská funkcionářka Lucy Moretonová.

„Oznámil to ministr vnitra bez jakéhokoli varování,“ řekla. „To může zvýšit napětí s migranty, což může ohrozit migranty a pohraniční stráže.“

I když žádný člun nebyl nikdy odvrácen, tato myšlenka vyvolala národní diskusi o tom, jak by Británie měla být vůči migrantům vstřícná. Britské noviny a někteří provozovatelé vysílání, kteří se přiklánějí k pravici, zveřejnili znepokojivé – a někdy i zavádějící – zprávy o příchozích imigrantech.

Bývalý aktivista za brexit Nigel Farage odsoudil Royal National Lifeboat Foundation, téměř 200 let starou charitu, jejíž dobrovolníci zachraňují životy na moři, za „taxislužbu“.

Vláda potvrdila, že letos v letošním roce podniklo přibližně 16 300 lidí výlety malou lodí z kontinentální Evropy do Anglie, což je nárůst z přibližně 8500 za celý rok 2020. Odborníci ale tvrdí, že dostupné údaje neobsahují žádné důkazy o zvýšení celkového počtu neoprávněných příjezdů, na rozdíl od přechodu od jiných způsobů vstupu, jako je Pašování kamiony.

READ  Islámský svět se spojil, aby pomohl Afghánistánu žijícímu v extrémní chudobě

Peter William Walsh, výzkumný pracovník Migrační observatoře Oxfordské univerzity, uvedl, že v letošním a loňském roce připlouvalo na lodi stále více lidí a téměř všichni při příjezdu požádali o azyl, ale nejnovější oficiální údaje ukazují, že Snížení celkového počtu žádostí o azyl.

Ve městech a vesnicích na pobřeží Kentu vnikla naštvaná imigrační politika. Na plážích se objevili krajně pravicoví aktivisté, aby zaznamenávali videa, jak se lodě migrantů dostaly na břeh a často jásaly.

Pro některé v této oblasti se ústředním bodem stala Napierova kasárna, přestavěná vojenská základna na okraji Folkestone. V kasárnách je umístěno přibližně 300 mužů, kteří čekají na rozhodnutí o žádosti o azyl. Na Facebooku obyvatel Folkestone jsou běžné bouřlivé debaty o imigraci. Obyvatel zveřejnil fotografii zveřejněnou minulý týden, která zobrazuje muže, kteří mají poblíž kasáren fotbalové sítě.

Někteří spekulovali, že šlo o loupež, zatímco jiní se rychle mužů zastali a poznamenali – správně -, že sítě jsou jejich.

Fotbal je jedním z mála způsobů, jak muži jako Temesgen Gossaye tráví čas čekáním na rozhodnutí o azylu. Novinář, který uprchl před pronásledováním v Etiopii, pan Gossi, 32 let, je v Británii tři měsíce od plavby lodí.

„Upřímně, jsem opravdu vděčný, protože vím, že v této zemi bojují lidé, kteří nás podporují, jak jen mohou,“ řekl o přijetí.

Napříč městem, v hospodě Lord Morris ve Folkestone, měli patroni minulý týden smíšené názory, když si povídali o půllitrech.

„Jste obviněni z rasismu, ale nejde o rasismus, ale o – no, máme plno,“ řekl 68letý Brick Callingham, dlouholetý obyvatel Folkestone, který cítil, že je čas zastavit lodě.

Richard Smith (66), bývalý obchodní námořník, a Jacqueline Castillo (65) se domnívají, že je třeba udělat více pro nalezení bezpečných tras pro ty, kteří hledají azyl v Británii, vzhledem k tomu, že lodní trasa byla přetížená a někdy smrtelná pro malé lodě. Pětičlenná rodina zemřela poté, co se jejich loď potopila. Tělo nejmladšího dítěte bylo vyplaveno na pláži v Norsku letos v létě.

READ  Izraelská první: Lékaři oddělí hlavy siamských dvojčat ve věku jednoho roku

„Hledají spásu, že?“ Řekl pan Smith. „Nemůžeš je odstrčit. Musíš si představit sebe v této situaci – co kdybychom šli jinou cestou?“

Bridget Chapman z Kent Refugee Action Network, charitativní organizace, která podporuje žadatele o azyl v této oblasti, uvedla, že většina obyvatel podporuje humanitární úsilí, i když někteří mylně viní žadatele o azyl z nedostatku veřejných služeb. Některé čtvrti ve Folkestone patří k nejchudším v zemi. Ale řekla, že hněv nebyl na místě.

„Myslím, že je centrální vláda zklamala,“ řekla. „Ale na to by se měli zlobit.“

V místním muzeu ve Folkestone paní Chapmanová ukázala na velký obraz zachycující tisíce belgických uprchlíků prchajících přes kanál La Manche během první světové války, kteří dorazili do přístavu s vřelým přivítáním. Region historicky sloužil jako obranná fronta během války a bezpečné útočiště pro ty, kteří prchají před konfliktem, komplexní identita skrytá v psychice regionu.

„Existuje historie vítání i obrany,“ řekl Chapman. „Obojí je neodmyslitelné – záleží na tom, která tlačítka jsou stisknuta.“

Aurelien Briden Přispěl k hlášení z Paříže.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.