Policie v ČR dostává nové BMW 540i xDrive Tourings – Novinky

policisté v Česká republika vyrazí do ulic policejních vozů BMW 540i xDrive Touring.

Místní policie převzala 10 540i xDrive Touring a tato sada byla první z mnoha.

Polovina těchto vozů bude vybavena policejním krytem a bude sloužit k monitorování dálnic, zatímco zbytek bude neoznačený na vysokorychlostních cestách.

BMW 540i xDrive Touring je poháněno 3,0litrovým lehkým šestiválcovým hybridním motorem s výkonem 250 kW a točivým momentem 449 Nm. Ten je spárován s 8stupňovou automatickou převodovkou.

Policejní vozy ale prošly řadou úprav, díky čemuž jsou provozuschopné. To zahrnuje jasná světla, sirény a kamerové systémy, které byste očekávali v policejním autě.

„Dálniční policisté dostávají speciálně vybavené vozy s nejvyššími jízdními vlastnostmi a vysokou úrovní aktivní i pasivní bezpečnosti, jako je tomu u značky BMW,“ říká Martin Strako, generální ředitel BMW Stratos Auto v Praze, která vozy dodala. Věřím, že nová vozidla přispějí ke zvýšení bezpečnosti provozu na našich dálnicích.

„Důležitým krokem ke zlepšení podmínek a kvality policejní práce je pravidelná obměna vozového parku,“ dodal náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku plukovník Yaromir Bischoff. „Jsem rád, že policisté budou moci využívat tak moderní, bezpečná a rychlá vozidla, jako je deset BMW v jejich službách.“

READ  Slovenské společnosti a začínající firmy stále více investují do průzkumu vesmíru

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.