Neočekáváme úplné oživení ekonomiky do konce roku 2022 – chorvatský ministr financí

Neočekáváme úplné oživení ekonomiky do konce roku 2022 – chorvatský ministr financí

Místopředseda vlády a ministr financí Zdravko Maric v úterý uvedl, že vývoz exportérů vůdců by měl být motorem chorvatské ekonomiky jako sektoru vytvářejícího přidanou hodnotu a stát musí udělat vše pro to, aby se mohl i nadále rozvíjet. Klub.

„Export by měl být za všech okolností problémem, protože jde o odvětví, které investuje a je zaměstnáno současně,“ dodal Maric.

Maric uvedl, že koronská krize způsobila simultánní šok v nabídce a poptávce a vážné narušení dodavatelských řetězců také výrazně ovlivnilo makroekonomické výsledky. Navzdory všemu překonaly loňské výsledky v oblasti cestovního ruchu a exportu očekávání vlády.

„Pokud jde o tuto krizi, neočekáváme úplné oživení ekonomiky před koncem roku 2022, ale do té doby musíme udělat maximum, abychom zajistili, že ekonomika bude co nejsilnější. Jakmile se všechny společnosti otevřou, nejlepší je lepší, “řekl Maric.

V roce 2020 se chorvatský vývoz snížil o 2,3 procenta ve srovnání s rokem 2019 a dosáhl téměř 15 miliard eur.V loňském roce byli hlavní chorvatští partneři stejní jako v předchozích letech – Německo, Itálie, Slovinsko, Maďarsko a Rakousko – ale růst byl zaznamenán také v trhy Francie a České republiky, kde Hledání nových kanálů k vyrovnání poklesu z hlavních trhů.

READ  Varianta Omicron může zpomalit obnovu pH

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *