Návrh poznávací značky českého dědictví – osvěžení jedné místnosti

Nová speciální poznávací značka, která oslavuje české dědictví, bude k dispozici pod Billem Zvažováním Výbor pro dopravu a spoje 23. ledna

Senátor Tom Brandt „data-image-caption=“

senátor. Tom Brandt “data-medium-file=“ http://update.legislature.ne.gov/wp-content/uploads/2019/01/SenBrandt_inline-200×300.jpg „data-large-file=“ http://update.legislature .ne.gov/wp-content/uploads/2019/01/SenBrandt_inline.jpg “decoder=“asynchronous“ class=“size-medium wp-image-24402″ src=“ http://update.legislature.ne .gov /wp-content/uploads/2019/01/xSenBrandt_inline-200×300.jpg.pagespeed.ic.HBQa3W_bOg.jpg „alt=“Sen. Tom Brandt „width=“200″ height=“300″ srcset=“ http://update.legislature.ne.gov/wp-content/uploads/2019/01/xSenBrandt_inline-200×300.jpg.pagespeed.ic.HBQa3W_bOg. jpg 200w, http://update.legislature.ne.gov/wp-content/uploads/2019/01/xSenBrandt_inline.jpg.pagespeed.ic.3tSPf2nV8u.jpg 297w „sizes=“ (max-width: 200px) 100vw, 200 pixelů „/>

Senátor Tom Brant

140 liberPředstavený senátorem Plymouthu Tomem Brandtem by zmocnil Ministerstvo pro motorová vozidla – po konzultaci s českým honorárním konzulem v Nebrasce – navrhovat a vydávat poznávací značky pro vozidla českého dědictví.

Poplatek za alfanumerické značky bude 5 USD a vlastní SPZ bude stát 40 USD. Všechny prostředky budou připsány do peněžního fondu Správa motorových vozidel.

Koncem 19. a začátkem 20. století se podle Brandta vydaly desetitisíce Čechů na cestu na západ, což vedlo k mnoha Nebraskanům českého původu.

„Máme velké štěstí, že máme v Nebrasce během roku tolik způsobů, jak oslavit české dědictví a kulturu, přičemž Wilburovy srpnové české dny jsou jedním z nejoblíbenějších,“ řekl. „České dědictví je nedílnou součástí historie Nebrasky.“

Len Pearce, prezident Nadace UNL pro český jazyk, svědčil na podporu LB140. Instituce byla založena v roce 1993, aby chránila a propagovala český jazyk, a UNL nabízí výuku českého jazyka a literatury od roku 1907, řekl Pearce. Nabídnutí české poznávací značky by podle něj umožnilo komunitě i nadále ctít jejich dědictví. .

„Jsme na něj velmi hrdí,“ řekla Pearceová. „Nyní máme největší vysokoškolský program v češtině v celé zemi. Česká kultura v Nebrasce je něco opravdu výjimečného.“

Na podporu návrhu zákona vystoupila i Linda Taborek, pokladnice Nebrasky z Lincolnu a Czech Language Foundation. Říká se, že Nebraska má podle ní největší počet lidí s českým dědictvím v poměru k populaci v zemi, a SPZ bude ctít příspěvky jejich předků státu.

„Je to další způsob, jak ukázat lásku k našemu dědictví a jak důležité je pokračovat v tradicích, které pomohly udělat Nebrasku tím, čím je,“ řekl Taboric.

Výbor k návrhu zákona nepodnikl žádné okamžité kroky.

Přidat do záložek a sdílet

Podíl
READ  Zde je to, co obsahuje balíček pomoci pro Ukrajinu ve výši 13,6 miliardy dolarů od USA

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.