Cemex znovu otevírá hlavní betonárnu v České republice a zavádí recyklační závod na zbytkový beton

Cemex znovu otevírá hlavní betonárnu v České republice a zavádí recyklační závod na zbytkový beton

Globální dodavatel stavebních materiálů Cmex znovu otevřel v České republice betonárku, která je po rozsáhlém vývojovém programu klíčovou součástí jeho portfolia.

Původní betonárna v Praze-Libuši byla v provozu od konce 90. let a v roce 2018 byla uzavřena z důvodu nutné rekonstrukce. Nyní prošel kompletní rekonstrukcí a byl přizpůsoben potřebám současné moderní stavební technologie.

Místo nyní může zpracovávat pět druhů cementů a příměsí, včetně vysoce udržitelné řady Vertua společnosti Cemex.® Vyrábí se také pro použití v betonu a recyklovaném kamenivu. V souladu se strategií Cemex v oblasti klimatu „Budoucnost v akci“ je cílem stránky co nejvíce podporovat oběhové hospodářství prostřednictvím instalace dvou recyklačních závodů.

Ty zpracovávají zbývající beton, oddělují kamenivo a písek, který lze znovu použít. Betonárna je navíc vybavena nejmodernějšími filtry a v rámci renovace zakryta speciálními sendvičovými panely pro zajištění tichého provozu a šetrnosti k životnímu prostředí.

Inovativní řešení používaná v dávkovacím zařízení snižují dopad výrobních procesů na životní prostředí, což je další nedílnou součástí strategie „Future Action“ a prioritou v každodenním provozu závodů Semex.

Ruediger Kuhn, viceprezident Materials Central Europe, Cemex k tomu uvedl: „Náš závod v Libuši je důležitou součástí našeho působení v České republice díky své zajímavé poloze v širokém centru hlavního města a poblíž plánované výstavby pražského metra de. Linka, máme velkou radost.

„Vývoj této platformy potvrzuje odhodlání společnosti Cemex poskytovat svým zákazníkům vysoce kvalitní produkty a zároveň plnit své cíle udržitelnosti, podporovat oběhové hospodářství a snižovat emise tam, kde je to možné.“

Klikněte zde a zaregistrujte se zdarma do World Cement

Přečtěte si článek online: https://www.worldcement.com/europe-cis/10012024/cemex-reopens-key-concrete-plant-in-czech-republic-and-launches-recycling-plant-for-residual-concrete /

READ  Na Moravě jsou Čechové varováni Čechům jejich privilegium

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *