Spojené státy rozčilují obhájce titulu Finsko na mistrovství světa v hokeji a Češi vytlačují Slovensko

Tisková agentura

TAMPERE, Finsko – Spojené státy porazily obhájce titulu Finsko 4:1 a zahájily tak v pátek mistrovství světa v ledním hokeji.

Dva góly dal Alex Tosh, gól a dvě asistence Drew O’Honour, vedoucí Američan Cutter Gunther a brankář Casey Dissmith si v Tampere připsal 23 střel.

Timo Hartikainen dostal hosty do vedení 1:0 koncem prvního poločasu ve vypjaté hře, než Ganther ve druhém poločase vyrovnal z levého kruhu.

O’Çonnor a Tuch dokončili rally v polovině posledního stintu. Toch vstřelil svůj druhý gól do prázdné branky.

V Rize Mackenzie Wiegger vstřelil gól a přidal dvě asistence a vede Kanadu, když ve svém úvodním zápase porazila domácí Lotyšsko 6:0.

Lawson Krause, Scott Lawton, Samuel Blais, Joe Felino a Jack McBain měli každý jeden cíl zajistit si druhé místo v roce 2022. Samuel Montembolt předvedl 23 zákroků, aby skončil.

Lidé také čtou…

Česká republika porazila Slovensko 3:2, také v Rize.

Oskar Lindberg vstřelil jediný gól v napínavém zápase Švédska, když v Tampere porazilo Německo 1:0.

Finsko a Lotyšsko budou hostit turnaj poté, co Rusko bylo zbaveno hostovacích práv kvůli válce na Ukrajině. Tampere bylo jedním z hostitelských měst v loňském roce a Riga bude hostit v roce 2021.

Rusko a jeho spojenec Bělorusko jsou z turnaje vyloučeny už druhým rokem.

READ  Kanada je v Ottawě proti Spojeným státům v zápase finále předkola Para Hockey Cupu