Spojené státy porazily Českou republiku na mistrovství světa v hokeji žen

Hilary Knightová vstřelila gól, aby pomohla Spojeným státům porazit v neděli Českou republiku 6:2 na mistrovství světa žen v hokeji.

Za USA skórovaly také Megan Keller, Tessa Janicki, Abby Rock, Eden Lacey a Hayley Scamora a Erin Frankel zastavila 22 střel ve výhře.

Spojené státy si ve skupině A polepšily na 3:0. V pondělí se v CAA Centre utkají s obhájcem titulu Kanadou.

Branky Češek, které v první třetině vedly 2:1 v 13:06, vstřelily Sara Kaganová a Denisa Křížová. Blanca Skłodova předvedla 23 zákroků.

Finsko v neděli porazilo Švédsko 4:2 a Německo porazilo Francii 3:0.

Finové (3:0) si zajistili první místo ve skupině B v zápase, který se hraje v pondělí proti Maďarsku v předkole.

Finsko vstřelilo ve třetí třetině tři branky bez odezvy během zhruba čtyř minut.

První gól Finska vstřelil Vivi Vainka, následovalo vyrovnání Runji Savolainena a pojišťovací branka. Zabodovala i Petra Nieminen a Anni Kisala zastavila 13 střel.

Góly Švédska vstřelili Mira Jonjacker a Hanna Tufik. Sarah Grahnová, která se objeví na svém 11. mistrovství světa brankářů, předvedla 34 zákroků.

Góly Německa na konci zápasu vstřelily Selina Haider, Nicola Eisenschmid a Katarina Jobst-Smith.

Německo vedlo po první třetině 1:0 a poté ve třetí třetině 2:0. Francie předčila Německo 28:26, ale nedokázala překonat brankářku Sandru Upstreterovou.

Německo ve čtvrtek porazilo Švédsko 6:2, v pátek pak prohrálo 3:0 s neporaženým Finskem.

Francie bez výhry ve třech zápasech prohrála ve středu s Finskem 14:1 a ve čtvrtek s Maďarskem 4:2.