Chromebook 101: Jak si přizpůsobit plochu Chromebooku

Chrome OS není nejpočetnější možností, ale existuje několik věcí, které můžete udělat, aby váš Chromebook vypadal a fungoval tak, jak chcete.

připraven?

Přizpůsobte si tapetu Chromebooku

Nejprve se podívejme na základní vzhled vaší pracovní plochy:

  • Klikněte pravým tlačítkem kamkoli na plochu Chromebooku a vyberte Nastavit tapetu z nabídky, která se zobrazí.
  • Kliknutím na kategorii Google zobrazíte výběr předem vybraných obrázků nebo kliknutím na možnost Moje obrázky vyberete obrázek z místního úložiště.
  • Pokud chcete změnit tapetu každý den na novou, klepněte na denní změna Tlačítko dostupné v horní části kterékoli ze stránek kategorií Google. (Tato možnost bohužel není aktuálně dostupná u vašich vlastních fotografií.)

Můžete si vybrat z několika kategorií obrázků na pozadí.

Přizpůsobte si tapetu prohlížeče

Můžete si také přizpůsobit stránku, která se zobrazí pokaždé, když otevřete novou kartu v prohlížeči:

  • Otevřete v Chrome novou kartu a klikněte Přizpůsobení Chrome Tlačítko (nebo ikona tužky) je v pravém dolním rohu prohlížeče.

Můžete upravit pozadí nebo vzhled každé nové stránky prohlížeče.

  • Vybrat Pozadí Chcete-li vybrat fotku ze skupiny Google nebo Stáhnout ze zařízení Chcete-li vybrat obrázek z místního úložiště, postupujte podle pokynů k vyhledání a potvrzení požadovaného obrázku.
  • Vybrat barva a téma Chcete-li změnit vzhled a pozadí okrajů prohlížeče. Můžete si vybrat z řady přednastavených motivů nebo kliknout na kruh s ikonou kapátka a vybrat si vlastní barvy.

Vyberte barvu a motiv nebo si přizpůsobte svůj vlastní.

Vyberte barvu a motiv nebo si přizpůsobte svůj vlastní.

Přizpůsobte si stojan na Chromebooky

V neposlední řadě převezměte kontrolu nad policí Chrome OS – řadou zástupců, která ve spodní části obrazovky vypadá jako dok. Začněte tím, že identifikujete přesné ikony, které se v dané oblasti zobrazují:

  • Otevřete zásuvku aplikace (kliknutím na ikonu kruhu v levém dolním rohu obrazovky a následným kliknutím na šipku nahoru v částečné zásuvce, která se zobrazí). Klikněte pravým tlačítkem na libovolnou položku v seznamu a vyberte Nainstalujte na stojan.

Připněte si ikonu na poličku pro snadný přístup k aplikaci.

Připněte si ikonu na poličku pro snadný přístup k aplikaci.

  • Pokud chcete přidat webovou stránku, otevřete ji, klikněte na ikonu nabídky se třemi tečkami v pravém horním rohu prohlížeče Chrome a vyberte Více nástrojůnásledován vytvořit zástupce.

Přizpůsobte si plochu Chromebooku

Zástupce webu můžete také připnout na poličku.

Pokud chcete, aby se web otevřel v okně podobném aplikaci, bez obvyklých položek prohlížeče v horní části, klikněte otevřít jako okno možnost v vytvořit zástupce? Vyskakovací okno, které se objeví. Poté klikněte na modré tlačítko Vytvořit knoflík.

Přizpůsobte si plochu Chromebooku

Možnost „Otevřít jako okno“ vám umožňuje otevřít web v okně podobném aplikaci.

  • Přetažením libovolné ikony na poličce změníte její polohu.
  • Rozhodli jste se, že ikonu přece nechcete mít ve své poličce? Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu a vyberte rozvázat.

Přizpůsobte si plochu Chromebooku

Už nechcete aplikaci na poličce? Rozbalte to.

A ještě jedna poslední možnost: pokud chcete, aby se vaše polička objevila na levé nebo pravé straně obrazovky místo dole, klikněte pravým tlačítkem kamkoli do ní a vyberte umístění stojanua poté vyberte levá nebo správný. A pokud chcete, aby vaše polička zůstala ve výchozím nastavení skrytá a zobrazila se pouze tehdy, když na ni umístíte ukazatel myši, klikněte na poličku pravým tlačítkem a vyberte Automatické skrytí police Výběr.

Přizpůsobte si plochu Chromebooku

Polici můžete přesunout na kteroukoli stranu obrazovky.

Aktualizace 27. května 2022 v 9:30 ET: Tento článek byl původně publikován 12. října 2019 a byl aktualizován, aby zohlednil drobné změny v operačním systému.

READ  Metroid Dredd je první hrou Nintendo, která používá nový OLED Switch

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.