Špičková osiva Svitoliny a Plíškové na tenisovém turnaji Qatar Open

Dauhá, Katar – Nejlepší hráči Qatar Open byli vyřazeni ve čtvrtfinále, protože Victoria Azarenková hrála bolestí o údery Eleny Svitolinové a Jessicy Bigulové nad Karolinou Plíškovou.

Azarenková měla tento týden opožděný comeback od nejlepší osamělé Svitoliny, svého partnera ve čtyřhře, aby si ve svém třetím bodě zápasu vybojovala vítězství 6: 2, 6: 4.

Azarenková úspěšně vyřešila zjevný problém dolní části zad protahovacími cviky a pomocí fyzioterapeuta.

„Při zahřívání jsem cítila velmi ostrou bolest a byla jsem velmi úzkostlivá,“ řekla. „Dělal jsem maximum. Opravdu jsem se snažil soustředit jen na to, co jsem mohl, a na nic jiného nemyslel.“

Běloruska bude hrát Garbina Muguruzu, který vyloučil Marii Sakkari 6-3 6-1. Muguruzaová naposledy dosáhla finále v Dauhá v roce 2018, když podlehla Petře Kvitové. Scary získal pouze 57% prvního podání oproti 82% pro Muguruza a byl rozbit pětkrát.

Bigula pokračovala ve svém silném startu do roku 2021, když porazila druhé semínko Plíškovou 6: 3, 6: 1 a pětkrát porazila českou hráčku s velkým úderem.

To zvedlo Bigulov rekord v tomto roce na 12-3, včetně kvalifikačních zápasů, v turné, které již amerického hráče poprvé povýšilo do top 50 po dosažení čtvrtfinále Australian Open.

Její výhrou za vítězství nad Plíškovou je semifinálový zápas proti Kvitové ze čtvrtého semene, která v zápase s 16 přestávkami od podání srazila Annette Kontavitovou 6-3, 3-6, 6-2.

„Byla to nějaká horská dráha,“ řekla Kvitová.

READ  Losování dvouhry žen 2023 na French Open

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *