Síla Al-Joufa, Peguly a Radukana ve druhém kole

Americké dospívající hvězdy Coco Gauff, Jessica Pegula a Britka Emma Raducano zahájily svou kampaň na Australian Open 2023 vítězstvím zde v pondělí.

Osmnáctiletá Gauffová postoupila do druhého kola vítězstvím 6-1 6-4 nad Češkou Katerynou Siniakovou.

Gauffová, která hrála na svém čtvrtém Australian Open, zahájila hru v Rod Laver Areně a dokázala dosáhnout prvního setu za pouhých 22 minut. Siniaková odpověděla ve druhém setu a zdálo se, že je připravena dotáhnout zápas do třetího poté, co vyhrála nejdelší výměnu zápasu – 22 úderů – a dostala Gauffovou do vedení 4-2.

Goff se okamžitě zlomil zpět a znovu, aby získal šanci podávat výhru. V nejdelším výkopu zápasu Siniaková hravě zachránila šest mečbolů, než Američanka bekhendovým kopem pečetila výhru.

Další Američanka Pegulaová si poté, co dovedla svou zemi k vítězství v United Cupu v Sydney, odvezla svou vyčerpávající formu do Melbourne, kde potřebovala necelou hodinu k vedení 6:0, 6:1 nad Rumunkou Jacqueline Christianovou.

Raducanová se utkala s Němkou Tamarou Korbachovou z Velké Británie, která se hnala za prvním grandslamovým vítězstvím v kariéře, a sesadila svou 27letou soupeřku 6-3, 6-2 za 1 hodinu a 25 minut. Silné údery do terénu připomínající její titul z US Open pomohly Raducanové vylepšit se na vítězství 2:0 proti Korpaczi.

Raducanu připravil velmi očekávaný zápas druhého kola se sedmým nasazeným Gauffem, zatímco Pegula čeká na vítěze od Brendy Fruhvirtové a Aliaskandry Sasnovich.

Jinde, řecká šestá nasazená Maria Sakkari zaznamenala 38 vítězů, čímž do značné míry zpečetila své úvodní vítězství 6-1, 6-4 nad Číňankou Yuan Yu a zahájila své osmé tažení na Australian Open za 94 minut. Ve druhém setu se vrátila ze stavu 3:1.

Sakkari se příště ve druhém kole střetne s další debutantkou Australian Open, kvalifikantkou Dianou Schneiderovou. Osmnáctiletá levačka bojovala o své první grandslamové vítězství 7:6 (6), 7:5 nad Kristinou Kukovou.

READ  Lídři Milána ztrácí body po remíze 2:2 se Salernitanou

Ukrajinka Marta Kostyuk využila své úspěšné historie v Melbourne Parku a porazila 28. nasazenou Amandu Anisimovou 6-3, 6-4. 20letá hráčka zaznamenala první turnajový rozruch v 78. minutě a rozdrtila Anisimovou při každém ze čtyř brejkbolů, kterým čelila.

Kostyuk se ve druhém kole střetne s australskou divokou kartou Olivií Jadecky. Dvacetiletá Gadecki vyhrála ve svém grandslamovém debutu a porazila Polinu Kudmitovou 7:5, 6:1.

Kanaďanka Bianca Andreescuová, šampionka US Open z roku 2019, porazila nasazenou 25. českou Marii Bouzkovou 6:2, 6:4 za 1 hodinu a 41 minut.

Andreescuová se ve druhém kole poprvé utká s nejlepší nasazenou Kristinou Buxou, a pokud se jí to podaří, zápas třetího kola se světovou jedničkou Igou Swiatekem je jistou možností.