Fakta: Česká miliardářská skupina Kilner PPF

PRAHA (Reuters) – Miliardář Peter Kellner, nejbohatší muž v České republice, byl zabit při havárii vrtulníku na Aljašce, uvedla v pondělí finanční skupina BPF.

Společnost Kilner v polovině 20. let 20. století začlenila společnost PPF do rozsáhlé investiční skupiny s aktivy ve výši 44 miliard EUR (51,8 miliardy USD).

Níže je uveden seznam některých společností ve skupině.

Domácí úvěr

Spotřebitelská banka působící na devíti trzích ve východní Evropě a Asii a jedna z prvních skupin spotřebitelského financování v Číně byla založena v roce 2007. Dalším z hlavních trhů je Rusko.

Skupina oznámila ztrátu ve výši 584 milionů eur v roce 2020 kvůli epidemii po čistém zisku 400 milionů eur v roce 2019.

Letecká banka

Český věřitel s 861 000 zákazníky je základním kamenem nabídky PPF převzít kontrolu nad největší peněžní bankou MONETA. PPF tento měsíc oznámila, že posílila svůj podíl v MONETA na 28,36% po dobrovolné nabídce akcií.

Rovněž jedná s MONETA o sloučení Air Bank s dalšími českými a slovenskými finančními skupinami výměnou za akcie MONETA, čímž získá PPF majoritní podíl na svém rivalovi.

O2 Česká republika

Skupina Czech Telecom s téměř 6 miliony zákazníků mobilních telefonů dosáhla v roce 2020 čistého zisku 5,8 miliardy korun (262,3 milionu USD).

Telenor CEE

Mobilní operátor Telenor má přes 10 milionů zákazníků v Maďarsku, Bulharsku, Srbsku a Černé Hoře a v roce 2020 zaznamenal EBITDA ve výši 466 milionů EUR.

Cetin

Největší datová a komunikační síť v České republice, která se oddělila od společnosti O2 Czech Republic v roce 2015, má více než 45 000 kilometrů kabelů z optických vláken.

PPF v únoru uvedla, že zvažuje počáteční veřejnou nabídku (IPO) pro skupinu jako jednu z možností.

Středoevropské mediální instituce

CME je pražská středoevropská a východoevropská vysílací skupina, jejíž akvizice v roce 2020 dokončila společnost Kilner dohodu ve výši 2,1 miliardy USD.

READ  9 důvodů, proč je Panama oblíbeným místem pro každého, kdo chce odejít do mezinárodního důchodu

Škoda doprava

PPF vlastní 87,8% české společnosti zabývající se přepravou vozidel veřejné dopravy.

České karikatury

Společnost zvítězila v tendru 2018 ve spolupráci se slovenskou skupinou SkyToll na provozování českého dálničního mýtného.

Sotio

Biotechnologická společnost se zaměřila na léčbu a léčbu rakoviny a autoimunitních onemocnění.

Nemovitost

Aktiva v hodnotě 2,4 miliardy EUR na řadě trhů.

($ 1 = 22,1150 Kč)

($ 1 = 0,8490 EUR)

(Zpráva Jasona Hoveta) Úpravy: Louise Heavens a Jason Neely

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.