Epidemická blues jsou standardním palivem pro prodej českého vinylového výrobce

Nakládejte s vinylovými deskami v závodě GZ Media uprostřed ohniska koronavirové choroby (COVID-19) v Ludines v České republice, 16. února 2021. REUTERS / David W. Černý

Praha Hudební fanoušci hladoví po živých vystoupeních během pandemie se místo toho dostali na místo vinylových nahrávek, což vedlo k rozmachu nákupu, který vedl největšího výrobce LP na svět k nejlepším ročním prodejům a zisku vůbec.

Generální ředitel Michel Steerba uvedl, že společnost GZ Media, která tlačí na rekordy od mezinárodní superstar Lady Gaga po indickou punkovou kapelu Cock Sparrer, zaznamenala nárůst tržeb o 11% na 4 miliardy korun (187 milionů dolarů) a v roce 2020 dodala 38 milionů libanonských liber.

„Byl to rekordní rok,“ řekl agentuře Reuters během prohlídky továrny společnosti, asi 20 kilometrů za Prahou, kde GZ Media prosazuje alba od roku 1951. „Byl to rekordní rok,“ řekl agentuře Reuters.

Rok banneru GZ Media přichází po vinylovém oživení v posledním desetiletí navzdory popularitě a okamžitému přístupu k digitálním médiím a snadno použitelným streamovacím webům, jako jsou iTunes a Spotify od společnosti Apple Inc.

Společnost také provozuje kompresorové závody v Severní Americe.

„Spousta lidí si začala kupovat vlastní zvuková zařízení a začala si kupovat vinyly … Možná proto, že zůstali doma a nebylo tolik jiných možností, jako jsou koncerty, hospody a bary,“ řekl Stirpa. – zapečetěné LP v krabici, které před zabalením vychladnou.

Dodal, že zatímco na začátku loňského roku poklesly tržby společnosti GZ Media, poptávka ve druhé polovině vzrostla.

„V současné době se vinylové desky přesouvají z mezery na trhu sběratelů, audiofilů a milovníků hudby k … širší spotřebitelské základně představující mladší generaci, která si našla cestu k vinylu,“ řekl Stirpa.

Epidemická blues jsou standardním palivem pro prodej českého vinylového výrobce

Zaměstnanec pracuje ve vinylové továrně na vinylové desky GZ Media uprostřed propuknutí nemoci koronavirů (COVID-19) v Ludens, Česká republika, 16. února 2021. REUTERS / David W. Černý

Ve Spojených státech – největším vinylovém trhu na světě – se v roce 2020 prodalo 27,5 milionu LBP, což je podle německé společnosti na trhu a spotřebitelských dat Statista nárůst o 46% oproti roku 2019.

READ  Ve 102 letech zemřela česká sběratelka umění a mecenáška Meda Mladíková

Společnost MRC, která se zabývá prodejem hudby, uvedla, že 51 alb se v USA prodalo nejméně 50 000 kopií – oproti pouhých 23 v roce 2019 se prodalo 232 000 kopií nejprodávanějšího alba LP Harry Styles „Fine Line“.

„Nákup vinylu je jako nákup starožitností,“ řekl Peter Rakusnick, majitel pražského hudebního obchodu. „Vinyl má úžasný zvuk.“

GZ Media také vyrábí CD, DVD a obaly, ale vinyl generuje přibližně 65% příjmů skupiny, uvedla Steerba v továrně, která zaměstnává 1 800 lidí.

Místní DJ Jiří Holubec přidává bohatší zvuk a obal a schopnost držet vinylovou desku přispívá k emocionální přitažlivosti LP.

Řekl: „Když nahrávám zvukový záznam Charlieho Parkera z padesátých let, vidím a cítím jeho fyzicky integrovanou hudbu.“

($ 1 = 21,4120 Kč)

Další informace o novém koronaviru získáte kliknutím na Tady.

Co potřebujete vědět o koronaviru.

Další informace o COVID-19 získáte na horké lince DOH: (02) 86517800 local 1149/1150.

Inquirer podporuje naše předchůdce v oblasti zdravotní péče a pokračuje v přijímání peněžních darů na běžný účet Banco de Oro (BDO) (BDO) # 007960018860 nebo v darování prostřednictvím PayMaya pomocí tohoto Odkaz .


čti následující

Nenechte si ujít nejnovější zprávy a informace.

účast v Poptejte se více Chcete-li získat přístup k Philippine Daily Inquirer a dalším více než 70 titulům, sdílejte až 5 gadgetů, poslouchejte zprávy, stahujte brzy ve 4 ráno a sdílejte články na sociálních médiích. Volejte 896 6000.

READ  EMDB 5,00 – Newwin

Pro zpětnou vazbu, stížnosti a dotazy zavolej nám

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *