Evropská centrální banka utratila od května 7 miliard eur na obranu proti koronaviru stav

Evropská centrální banka utratila od května 7 miliard eur na obranu proti koronaviru  stav

Od 1. července povede národní centrální banku nový guvernér a členové představenstva. V tuto chvíli o názorech nové rady na vývoj úrokových sazeb a intervence na měnovém trhu mnoho nevíme. Nejčastější otázkou od klientů v těchto dnech tedy je, kdy se dozvíme další nové členy představenstva? Obvykle se noví členové nejprve podrobují mediální karanténě asi na měsíc nebo dva, ale tentokrát to může být kratší. Dva ze tří nových členů začnou druhé funkční období v představenstvu, takže vědí, jak věci fungují. Proto můžeme vidět první prohlášení a rozhovory před prvním měnověpolitickým zasedáním na začátku srpna.

Náš závěr z dosavadních vyjádření však je, že přístup k intervencím na měnovém trhu se nezmění, ale naopak může být otevřenější. Nezapomínejme, že současná Rada byla řadu let proti využívání obrovských devizových rezerv a její názor se změnil až letos v březnu. Očekáváme proto, že intervence na měnovém trhu budou pokračovat během července za stejných pravidel. Srpnové zasedání ECB má odhalit názory nové Rady guvernérů. Bez ohledu na její hodnocení se však domníváme, že pokračující intervence na měnovém trhu jsou nevyhnutelné, pokud to čínská centrální banka myslí s cílováním inflace vážně. Úrokový diferenciál, který je hlavním hybatelem koronaviru, dosáhl svého vrcholu, a naopak holubičí rétorika Evropské centrální banky a zvyšování úrokových sazeb ze strany Evropské centrální banky jej stlačí dolů. Koronavirus tedy nemá dostatečný důvod posilovat svou sílu, naopak z našeho pohledu zesílí slabé tlaky.

READ  Nezaměstnanost v Evropské unii v březnu meziročně vzrostla o 7,3%

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *