Siemens a Škoda Group dodají Českým drahám první vlaky Comfortjet

Siemens a Škoda Group dodají Českým drahám první vlaky Comfortjet

Siemens Mobility a Škoda Group převádějí první nové vlaky Comfortjet k Českým drahám, osobní provoz by měl začít letos v létě.

Prvotní nasazení dálkových vlaků Comfortjet se bude týkat vybraných tras Praha – Bochum a Bochum – Praha – Františkovy Lásné.

České dráhy jsou připraveny přivítat cestující na palubě svých nových a technologicky nejvyspělejších dálkových vlaků ComfortJet.

© Skupina Škoda

Tyto vlaky sestávající z osmi vozů zpočátku nebudou mít žádný řídící a jídelní vůz, přičemž se plánuje integrace těchto základních prvků do následujících souprav.

Po plném provozu bude mít 20 devítivozových vozů s 555 místy k sezení. Tyto jednotky jezdí maximální rychlostí 230 km/h.

Interiér nových vlaků ComfortJet

Interiér nových vlaků ComfortJet

© Skupina Škoda

Vlaky Comfortjet jsou navrženy tak, aby hladce fungovaly přes státní hranice a zároveň zvýšily pohodlí a pohodlí cestujících.

Proto nabízejí prostorné, klimatizované interiéry a bezproblémový přístup a možnosti vlastní zábavy. Jejich pokročilá bezpečnostní opatření navíc zahrnují tlakotěsnou konstrukci a protipožární systémy.

Zavedení vlaků ComfortJet je součástí širší snahy o modernizaci vozového parku Českých drah, letos má být dodáno téměř 140 nových jednotek.

READ  Český statistický úřad: Vládní epidemie změnila stravovací návyky Čechů

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *