Si Ťin-pching pořádá videosetkání s českým prezidentem Milošem Zemanem

9. ledna 2023 odpoledne uspořádal prezident Si Ťin-pching videosetkání s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Si Ťin-pching poukázal na to, že za posledních deset let se s prezidentem Zemanem mnohokrát setkali a hovořili, hluboce si vyměnili názory na bilaterální vztahy a zkušenosti s vládnutím a povýšili čínsko-české vztahy na strategické partnerství. Obě strany společně posílily dvoustranné hospodářské a obchodní vztahy a personální výměny. Český export do Číny se téměř ztrojnásobil a v roce 2019 se počet čínských turistů do ČR zvýšil o 250 % oproti roku 2013. Čína si cení rozvoje čínsko-českých vztahů a považuje Českou republiku za důležitého strategického partnera. je ochoten spolupracovat s českou stranou na stabilním růstu Pro bilaterální vztahy a přinášet více výhod oběma národům.

Si Ťin-pching zdůraznil, že Čína prostřednictvím čínské cesty modernizace prosazuje omlazení čínského národa na všech frontách a bude i nadále usilovat o otevření na vysoké úrovni, které jistě přinese nové příležitosti všem zemím včetně České republiky. . Obě strany by měly být odhodlané respektovat své hlavní zájmy a hlavní zájmy, posilovat výměnu názorů a víceúrovňovou a vysoce kvalitní komunikaci, hluboce využívat potenciálu vzájemné komplementarity, rozšiřovat vzájemně prospěšnou spolupráci a podporovat kulturu a lidi. výměny mezi lidmi. Čína přijme praktičtější opatření na podporu spolupráce mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy. Čínská politika vůči Evropě zůstává stabilní. Si Ťin-pching vyjádřil naději, že česká strana bude i nadále aktivně podporovat spolupráci mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy a udržitelný a zdravý rozvoj čínsko-evropských vztahů.

Zeman uvedl, že plně souhlasí s výroky prezidenta Si Ťin-pchinga o česko-čínských vztazích a váží si jeho přátelství s prezidentem Si Ťin-pchingem. Česká strana je připravena vyvinout společné úsilí s čínskou stranou k posílení spolupráce v oblastech, jako je ekonomika, obchod a investice, překonání dopadů pandemie COVID-19, obnovení personálních výměn a vnesení velké vitality do česko-čínských vztahů. Česká strana je připravena hrát aktivní roli při podpoře zdravého rozvoje vztahů mezi Evropou a Čínou.

READ  Bow Valley chybí mezinárodní pracovníci během krize nedostatku zaměstnanců

Této akce se zúčastnili Wang Yi, He Leifeng a spol.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *