Severokorejský prezident Kim Čong-un odvolal nejvyššího generála a vyzval k větší výrobě zbraní | Novinky Kim Čong-una

Severokorejský prezident Kim Čong-un odvolal nejvyššího generála a vyzval k větší výrobě zbraní |  Novinky Kim Čong-una

Náčelník severokorejského generálního štábu Pak Soo Il byl „vyhozen“ a nahrazen generálem Ri Yong Gilem, bývalým ministrem obrany.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un nahradil nejvyššího generála ve své armádě, uvedla tamní oficiální ústřední tisková agentura s výzvou ke zvýšení výroby zbraní, rozšířeným vojenským cvičením a přípravám na možnost války.

Kim to řekl na schůzce Ústřední vojenské komise, která projednávala plány na protiopatření k odstrašení nepřátel Severní Koreje, uvedla ve čtvrtek KCNA, aniž by tyto nepřátele jmenovala.

Jihokorejská tisková agentura Yonhap ve čtvrtek uvedla, že se zdá, že se Severní Korea „soustředí na projektování své vojenské síly“.

Korejská centrální tisková agentura uvedla, že generál v Severní Koreji, náčelník generálního štábu Pak Soo Il, byl také „vyhozen“, aniž by upřesnil. Ve funkci působil sedm měsíců.

Pak byl nahrazen generálem Ri Yong Gilem, který dříve působil jako ministr obrany země a také jako vrchní velitel jejích konvenčních sil. Ri také dříve sloužil jako náčelník štábu armády.

Když byl Rhee v roce 2016 nahrazen, jeho odvolání a nepřítomnost na oficiálních akcích v Severní Koreji vyvolaly v Jižní Koreji spekulace, že byl popraven. Rei se znovu objevil o několik měsíců později, když byl jmenován do jiné vedoucí pozice.

Tisková agentura KCNA uvedla, že programem středečního setkání mezi Kimem a Ústřední vojenskou komisí je „otázka úplných příprav na válku“, včetně „zajištění silnějších úderných prostředků“, které zajistí „dokonalou vojenskou připravenost k válce“.

Ve zprávě se uvádí, že Kim vyzval „všechna muniční průmyslová zařízení, aby pokračovala v hromadné výrobě různých zbraní a vybavení“.

Vyzval také k efektivnímu skutečnému válečnému výcviku, aby fungoval efektivně [the] Byly nasazeny nejnovější zbraně a vybavení.“

Podle Korejské centrální tiskové agentury si Kim stanovil za cíl rozšířit kapacitu výroby zbraní v zemi. Podrobnosti zpráva neuvedla.

READ  Byly zveřejněny vítězné snímky fotografické soutěže British Environmental Society's Photographic Contest 2021

Výzva ke zvýšení výroby zbraní přichází, když Spojené státy podezřívají Severní Koreu z dodávek zbraní Rusku pro jeho válku na Ukrajině, včetně dělostřeleckých granátů, raket a raket.

Rusko a Severní Korea obvinění popřely.

Minulý týden Kim navštívil zbrojovky, kde vyzval k výrobě dalších raketových motorů, dělostřelectva a dalších zbraní.

Severní Korea také uspořádala velkou obrannou výstavu, která se shodovala s velkou vojenskou přehlídkou minulý měsíc, během níž Kim navštívil ruského ministra obrany Sergeje Šojgu, aby se dozvěděl o nejnovějších a nejpokročilejších zbraních země, včetně balistických raket a špionážních dronů.

Severní Korea má 9. září uspořádat přehlídku milicí na oslavu 75. výročí Dne založení republiky.

USA a Jižní Korea plánují další vojenské cvičení mezi 21. a 24. srpnem. Severní Korea tvrdí, že taková cvičení představují hrozbu pro její bezpečnost a připravuje se na budoucí invazi na sever.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *