Senátní vyjednavači o přistěhovalectví vidí záblesk naděje, jak plyne čas na Bidenově balíčku pomoci

Senátní vyjednavači o přistěhovalectví vidí záblesk naděje, jak plyne čas na Bidenově balíčku pomoci

WASHINGTON – Podle klíčových zákonodárců a zdrojů obeznámených s rozhovory, kteří také varovali, že zatím žádná dohoda neexistuje, přinesla vlna aktivit za posledních 24 hodin do vyjednávání o přistěhovalectví v Senátu novou naději.

Senátor James Lankford, R-Oklahoma, řekl, že jak Bílý dům, tak republikáni učinili významné kroky ve svých pozicích a že diskuse se staly „produktivnějšími“, protože „všichni hráči sedí u jednoho stolu a ve skutečnosti mluví o tom, jak vyřešit tento.“

„Zůstávají na stole některé složité problémy,“ řekl Lankford ve středu odpoledne poté, co republikánům v Senátu poskytl aktuální informace o jednáních na obědové schůzce. „Ale myslím, že na všech stranách máme seriózní lidi… snažící se přijít na to, jak to udělat.“ K vyřešení těchto záležitostí.“

Lankford spolupracuje se senátorem Chrisem Murphym, D-Conn., senátorem Kyrstenem Sinemou, D-Ariz., a vysokými zaměstnanci Bílého domu, aby se pokusili najít řešení, jak zpřísnit azylové zákony a omezit pravomoci pro podmínečné propuštění v případech imigrace. Kromě toho se jednání účastnili vůdce senátní většiny Chuck Schumer a menšinový vůdce Mitch McConnell, R-Ky., spolu s ministerstvem vnitřní bezpečnosti, uvedly zdroje obeznámené s touto záležitostí.

Schumer a McConnell se ve středu brzy odpoledne soukromě setkali v kanceláři vůdce většiny. Schumerův mluvčí řekl, že oba diskutovali o finančním balíčku.

Pomalé tempo jednání v předchozích dnech vyvolalo pesimismus mezi vyjednavači, kteří nyní nabrali jiný tón.

„Doufám, že se všichni dohodneme, že zůstaneme, dokud to nesplníme,“ řekl Murphy novinářům. „Včera jsme udělali pokrok. I dnes se budeme snažit o pokrok.“

Republikáni zdůrazňují, že imigrační dohoda je nezbytná k zajištění jejich hlasů pro předání pomoci Ukrajině a Izraeli, což je nejvyšší priorita prezidenta Joea Bidena. Aby dokázali svůj názor, republikánští zákonodárci v Senátu minulý týden jednomyslně odhlasovali zpronevěru finančního balíčku a uvedli, že úterní návštěva ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na Capitol Hill jejich názor nezměnila.

READ  Velvyslanec OSN vyjádřil znepokojení nad zprávami o zadržování a deportování Ukrajinců Rusy

Demokratický zdroj obeznámený s rozhovory uvedl, že za posledních 24 hodin bylo dosaženo pokroku, ale varoval, že v zásadě ještě nebylo dosaženo dohody nebo dokonce rámce.

Vzhledem k tomu, že Kongres končí tento víkend do roku 2024, není žádná záruka, že obě strany dosáhnou dohody v Senátu. I kdyby prošel, není jasné, že projde Sněmovnou ovládanou republikány, kde předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson, R-Los Angeles, trval na tvrdším balíčku imigračních omezení požadovaných tvrdými konzervativci. Lankford řekl, že Johnsona průběžně informuje o vývoji, ale v Senátu zatím neexistuje žádná dohoda, kterou by předseda Sněmovny mohl komentovat.

Vysoký představitel administrativy řekl, že Biden je neustále informován o vyjednáváních a jakmile bude jasnější rámec pro dohodu, kontaktuje ho osobně. Úředník připustil, že dojde k politickému odporu vůči kompromisu obou stran v některých otázkách hraniční politiky, ale řekl, že Biden je ochoten vyvinout nátlak, aby byla dohoda uzavřena, protože imigrační systém je „rozbitý“ a tento problém je třeba urychleně řešit.

Ministr pro vnitřní bezpečnost Alejandro Mayorkas byl ve středu večer na Capitol Hill, aby se zúčastnil jednání, podle dvou zdrojů obeznámených s touto záležitostí.

Dosažení dvoustranné dohody o jemnějších detailech návrhu zákona v Senátu je považováno za zásadní pro životaschopnost jakékoli dohody, vzhledem k provozní složitosti a politické citlivosti příslušných politik. Ani pak nebude pro senátory jednoduché vyhlásit jakoukoli dohodu. Výzvy však budou narůstat pouze na začátku příštího roku, mezi nadcházejícími termíny vládního financování v lednu a únoru, stejně jako politická dynamika volebního roku.

Sinema ve středu informovala zákonodárce v bipartistickém výboru pro řešení problémů o stavu vyjednávání v jejím sídle Senátu, uvedly čtyři zdroje obeznámené se schůzkou.

Po opuštění schůzky se představitel Don Bacon, republikán z Nebrasky, zdál optimistický, že dohoda o přistěhovalectví není daleko.

READ  Kábul - Afghánská policie oznámila, že cílem výbuchu byla mešita v afghánské metropoli

„Ne tak docela, ale jsou blízko,“ řekl a dodal, že republikáni ve skupině jsou přesvědčeni, že jejich senátní protějšky dosáhnou dohody. „Lankford nakopává prdel,“ řekl.

Posun směrem k potenciální dohodě vyvolal nespokojenost mezi pro-imigračními progresivisty a členy hispánského výboru, kteří se obávají, že dohoda uvalí na imigranty tvrdé podmínky, které jsou v rozporu s Bidenovými předvolebními sliby. Členové výboru tlačili na Bidena, aby uspořádal „nouzovou“ schůzi k projednání tohoto problému, což se ještě nestalo. Ve středu promluvili před Kapitolem, aby vyjádřili své zděšení.

Představte si, že by se administrativa snažila dosáhnout dohody o hlasovacích právech nebo občanských právech, aniž by přivedla ke stolu členy Kongresového černého výboru. To nebude nikdy tolerováno. „Ani to nemůžeme tolerovat,“ řekl senátor Bob Menendez, D-N.J., který čelí federální obžalobě za přijímání úplatků z Egypta a spiknutí, aby mohl působit jako zahraniční agent. (Popřel obvinění a prohlásil, že je nevinný.)

Lankford a Murphy odmítli komentovat některé z vyjednávaných bodů, včetně rozšíření pravomocí vyhánět a zadržovat imigranty, aby se pokusili kontrolovat hranici. Na otázku, zda existuje způsob, jak vyřešit patovou situaci podmínečného propuštění, Lankford pouze odpověděl, že jde o křehkou rovnováhu, protože změna strany jednoho ustanovení politiky by ovlivnila další ustanovení v dohodě.

„Jakmile skutečně dosáhneme dohody, řekneme: ‚OK, je po všem‘,“ řekl Lankford. tohle nefunguje, to také znamená, že to musí pryč.“ „Od něj. Chci říct, že všechny ty kousky musí zapadnout.“

Senátní menšinový bič John Thune zpochybnil, zda bude mít Senát „dostatek času na zpracování“ dohody, i když bude brzy dosaženo.

„Pořád to musíš napsat a nikdo nic nenapsal. To jsou momentálně všechno koncepty.“ „A nemyslím si, že by někdo rozhodl, kdo teď má pera a kdo je v místnosti.“ Dohoda není dokončena.“

READ  Ruské a čínské bombardéry provádějí společné hlídky nad Tichým oceánem

Senátor John Cornyn, republikán z Texasu, varoval, že pro Senát může být nebezpečné přijmout zákon a opustit město, „protože to bude piñata, o které budou lidé v příštích několika týdnech uvažovat.“

„Jen praktický problém,“ řekl.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *