Posádka NASA se vydává na simulovanou misi na Mars, aby studovala izolaci a uvěznění

Dobrovolnická posádka (zleva doprava) Pietro Di Tillio, Dragos Michael Popescu, Jared Broddrick a Patrick Ridgley se vydala na simulovanou cestu na Mars v pozemském prostředí NASA. (NASA)

Předpokládaná doba čtení: 2–3 minuty

HOUSTON – Čtyři dobrovolní členové posádky se vydali na simulovanou cestu na Mars v pozemském prostředí NASA, aby studovali izolaci a omezení průzkumných misí.

Simulovaná cesta na Marsův měsíc Phobos začala v pátek v Johnsonově vesmírném středisku NASA v Houstonu a potrvá 45 dní.

Dobrovolnická posádka, kterou tvoří Jared Broddrick, Pietro Di Tillio, Dragos Michael Popescu a Patrick Ridgley, vstoupila do struktury zvané Human Exploration Research Analog neboli HERA, která je „navržena tak, aby sloužila jako analog pro náročné mise skutečného průzkumu vesmíru. „, NASA řekla v prohlášení.

Ve videu zveřejněném na Twitter účet Johnson Space Center NASA, byli tito čtyři muži viděni vstupovat do struktury HERA před oficiálním uzavřením poklopu a budou otevřeny až 14. března.

Zatímco uvnitř struktury HERA, muži zažijí až pět minut zpoždění komunikace se zbytkem světa, uvedla agentura. Cílem je podle NASA pomoci vycvičit posádku a koordinátory NASA, aby si za těchto okolností procvičili komunikaci a zároveň zajistili hladký provoz.

„V této kampani HERA se dozvídáme více o tom, jak týmy fungují v autonomním prostředí, kde mají omezený kontakt se Zemí,“ řekl Brandon Vessey, vědec výzkumných operací a integračních prvků z programu Human Research Program NASA.

„To, co se naučíme, bude informovat o tom, jak budou prováděny budoucí průzkumné mise mimo nízkou oběžnou dráhu Země. To pomůže zajistit, aby naše astronautské posádky mohly efektivně pracovat při výzvách, které jsou jedinečné pro dlouhodobé vesmírné lety, včetně komunikačních zpoždění,“ řekl Vessey.

Toto je druhá ze čtyř misí „Campaign 6“, které provedla HERA, aby usnadnila výzkum „behaviorálního a týmového výkonu delších misí,“ uvádí web NASA. Poslední mise v rámci kampaně je naplánována na září. 12.

Aby se jednotlivci kvalifikovali pro mise, musí být zdraví nekuřáci ve věku od 30 do 55 let. Žadatelé, kteří budou součástí posádky HERA, předloží své životopisy skupině pro screening testovacích předmětů Johnson Space Center a musí projít fyzickým a psychologickým testem, aby byli vybráni.

Program Human Research Program má během misí provést 15 studií s cílem shromáždit data, která pomohou NASA přistát na Měsíci první ženě a první barevné osobě, plán známý jako „Artemis“. Cílem je podle NASA vytvořit první dlouhodobou přítomnost na Měsíci, což pomůže agentuře informovat při přípravě vyslat první astronauty na Mars.

Související příběhy

Další příběhy, které by vás mohly zajímat

READ  Může to být první planeta, která obíhá kolem 3 hvězd najednou

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *