Sedmikrásky + Ilha das Flores

Sedmikrásky + Ilha das Flores
Sedmikrásky (1966)
klášter. Věra Chytilová, 76 minut, DCP
S Jitkou Šerhovou, Ivanou Karbanovou, Juliem Albertem
V češtině s anglickými titulky

S tímto neuctivým postojem jako svou vůdčí filozofií se dvojice hédonistických mladých žen (obě jménem Mary) vydává na radostně zhýralou cestu obžerství, zuřícího ničení a antipatriarchálního odporu, kde nic není v bezpečí před jejich nihilistickou honbou za potěšením. Režisérka Věra Chytilová v úzké spolupráci s kameramanem Jaroslavem Kučerou spojuje své anarchické poselství s neméně radikální estetikou a rozpoutá vizuální smršť náladové filmové zásoby, kaleidoskopických montáží, stop-motion kreslených vystřihovánek a surrealistických kostýmů od Esther Krombachové, která -vytvořeno Také ve scenáristice. Výsledek je Sedmikráskynejnáročnější provokace československé nové vlny, drtivá výzva k povstání namířená přímo proti těm, kdo podporují autoritativní represe v jakékoli formě.


Ilha das Flores 1989)
klášter. Jorge Furtado, 13 minut
V portugalštině s anglickými titulky

Ilha das Flores (Ostrov květin) zobrazuje život rajčete na cestě z japonské farmy do supermarketu, středostavovské římskokatolické kuchyně, popelnice a nakonec nešťastného brazilského odpadkového ostrova Ilha das Flores. . . Toto krátké filmové podobenství představuje kyselou a srdečnou cestu zkaženého rajčete jako metaforu strohých realit, které definují různé sociální sféry propletené v konzumní krajině minulého století.

READ  Nejlepší vánoční reklamy natočené v České republice

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *