Růst cen výrobců v ČR mírně zrychlil

Růst cen výrobců v ČR mírně zrychlil

Růst cen průmyslových výrobců v ČR v srpnu vzrostl více, než se čekalo, i když nepatrně, ukázaly v pondělí údaje zveřejněné Českým statistickým úřadem (ČSÚ).

Index cen průmyslových výrobců v srpnu meziročně vzrostl o 1,8 % po červencovém růstu o 1,4 %.

Meziroční růst cen v odvětví elektřiny, plynu, páry a klimatizace zůstal v srpnu silný, i když poklesl ze 46 % na 45 %.

Ceny v samotném sektoru veřejných služeb vzrostly oproti loňskému roku o 11,7 %, zatímco ceny ve zpracovatelském sektoru klesly o 2,2 %.

Ceny průmyslových výrobců bez energií klesly o 0,1 % oproti červencovému růstu o 0,4 %.

Meziměsíčně ceny výrobců vzrostly v srpnu o 0,2 % oproti očekávanému nárůstu o 0,1 %.

Podpořte časopis Budapest Business Magazine

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahý byznys. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři časopisu Budapest Business Journal snaží poskytovat vám obchodní zprávy, které fungují, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou faktické a přesné a jsou poskytovány beze strachu a přízně.

Novinové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit své nejdůležitější zúčastněné strany: své čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na naše tlačítko „Podpora BBJ“ a můžete si vybrat, v jakém množství a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Růst české výroby se v dubnu zlepšil

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *