Sledujte úžasné objevy objevené na novém nalezišti zkamenělin ve starověkém deštném pralese

Tato pavoukovitá fosilie je jedním z mnoha mimořádných nálezů z naleziště fosílií McGrath Flat v Austrálii.

Michael Fries

Konečně bylo odhaleno tajemství. Tým vědců v tichosti strávil tři roky vykopávkami úžasného naleziště zkamenělin v Novém Jižním Walesu v Austrálii. Naleziště nazvané McGraths Flat představuje zajímavé fosilie rostlin, hmyzu a zvířat z doby před 11 miliony až 16 miliony let během epochy miocénu.

Jedním z nejpozoruhodnějších objevů je fosilní pavouk. Vyplývá to z pondělního prohlášení Australského muzea, tým objevil 13 pavouků – „často dokonale zachovalých“ – v McGraths Flat. Před několika lety byly v Austrálii nalezeny pouze čtyři pavoučí fosilie.

Místo bylo kdysi starověkým deštným pralesem a výzkumníci našli fosilie vos, cikád, mravenců, termitů a dokonce i nymf vážek. Není tam zastoupen jen plazivý plaz, ale také listy rostlin, květy, ryby a jediné pírko. Mnoho druhů se zdá vědě nových. Pozoruhodně detailní vzorky odhalily obsah rybích žaludků a pylových mikrofosilií na tělech hmyzu.

Tato fosílie z lokality McGraths Flat v Austrálii ukazuje pírko v úžasných detailech.

Michael Fries

Tým A Zveřejněno Článek o jeho zjištěních je v časopise Science Advances minulý týden. „Až dosud bylo obtížné říci, jak tyto starověké ekosystémy vypadaly, ale úroveň ochrany v tomto novém nalezišti zkamenělin znamená, že i malé, křehké organismy, jako je hmyz, byly přeměněny na dobře zachované fosilie,“ Hlavní autor Matthew McCurry řekl:Paleontolog z Australského muzea a University of New South Wales.

Tyto lahodné zkamenělé květiny byly nalezeny na místě McGraths Flat v Austrálii a datovány do éry miocénu.

Michael Fries

Fosilie vykreslují obraz měnícího se ekosystému, když deštné pralesy mizely, a mohou naznačovat, co je v některých částech Austrálie před námi. Spoluautor studie David Cantrell z Royal Botanic Gardens ve Victorii řekl: „Ploché fosílie McGraths nám poskytují okno do vegetace a ekosystémů teplejšího světa, který pravděpodobně v budoucnu uvidíme.“

READ  Experimentální operace mozku potlačila chutě u dvou lidí s poruchou přejídání

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *