Rusko-ukrajinské válečné zprávy: Útok dronů na jihu Ukrajiny; Alexej Navalnyj převádí věznice

Systémy protivzdušné obrany na jihu Ukrajiny přes noc zničily při „masivním“ ruském útoku více než 30 dronů, uvedla ve čtvrtek mluvčí jižního velení ukrajinské armády. Natalia Hominiuk dodala, že byla aktivována protivzdušná obrana, a to i v nedalekém přístavu Oděsa a Mykolajiv.

Uvězněný vůdce ruské opozice Alexej Navalnyj cvrlikání Na rok bude převezen do tvrdšího vězení. Hrozí mu, že bude převeden na „nejtvrdší úroveň ruského sankčního systému“. Podle Pro agenturu Reuters.

Zde jsou nejnovější zprávy o válce a jejích účincích po celém světě.

Ukrajinské letectvo uvedlo, že přes noc zničilo desítky dronů. Oděský guvernér Oleh Kiper uvedl, že protivzdušná obrana na dron zareagovala útoky V jeho jižní oblasti nebyly hlášeny žádné zranění ani vážné škody. Guvernér Mykolajiva Řekl Budova a elektrické vedení byly poškozeny úlomky ze zachycených dronů, ale nebyly žádné oběti.

Navalnyj svůj přesun do vězení označil za „nejtvrdší možný trest“. To bylo provedeno prostřednictvím jeho účtu na platformě sociálních médií X, dříve Twitter. Tento týden prohrál odvolání proti 19letému trestu vězení. Navalnyj už podle žalobců strávil několik měsíců v „cele trestu“ pro jednu osobu za údajné disciplinární porušení. Tisková agentura zmíněno.

Kanadský premiér Justin Trudeau se omluvil poté, co zatleskal veteránovi nacistické jednotky V parlamentu během projevu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského minulý týden. Jaroslaw Honka byl na akci pozván a pochválil ho předseda kanadské Dolní sněmovny, který rezignoval poté, co židovské skupiny uvedly, že 98letý Honka bojoval během druhé světové války v jednotce Waffen-SS. „Byla to chyba, která hluboce zahanbila parlament a Kanadu,“ řekl Trudeau. Sdělit novináři ve středu.

Rusko zveřejnilo další videa velitele Černomořské flotily, Admirál Viktor Sokolov, o kterém Ukrajina tvrdila, že ho minulý týden zabil při leteckém útoku na anektovaný poloostrov Krym. Kdy bylo natočeno středeční zveřejněné video, na kterém Sokolov mluví s novináři, nebylo jasné. Ukrajinské speciální operační síly již dříve uvedly, že objasní informace týkající se Sokolova.

READ  Brazilské nemocnice dosáhly bodu zlomu, protože ministr zdravotnictví obvinil nové varianty koronaviru

Někteří žoldáci Wagner Group Jsou zpět na bojišti na Ukrajině Mluvčí skupiny východních sil ukrajinské armády Ilja Jevlaš, který byl v Bělorusku od neúspěšného povstání v Rusku, řekl: RBC Ukrajina.

Nový britský ministr obrany Grant Shapps se setkal se Zelenským během návštěvy Kyjevaukrajinský prezident Oznámit Čtvrtek. Obě strany diskutovaly během schůzky tento týden o posílení ukrajinské protivzdušné obrany. Podle Do Zelenského kanceláře.

Odstavení americké vlády by mohlo ohrozit ukrajinské finance Navzdory úternímu oznámení pomoci ve výši 6 miliard dolarů V rámci dvoustranického plánu Senátu financovat vládní operace do poloviny listopadu. Nejistota „upozorňuje na politické výzvy, kterým kyjevští příznivci čelí“, když pokračují v hledání miliard dolarů pro Ukrajinu, uvedl The Washington Post.

Washington uvalil sankce zaměřené na zastavení dodávek dílů používaných v íránských dronech Shahed-136 Vydalo Rusko na Ukrajině, Ministerstvo financí Oznámit. Uvedla, že pět subjektů a dva jednotlivci se sídlem v Íránu, pevninské Číně, Hongkongu, Turecku a Spojených arabských emirátech zprostředkovávali zásilky a finanční transakce související s nákupem kritických komponentů bezpilotních zbraní.

Analýza od našich korespondentů

Moskva sice udržuje silné vztahy s Ázerbájdžánem, ale Arménii dlouhodobě považuje za spojence a bezpečnostního partnera ve svém bezprostředním sousedství. Zdá se však, že postrádá schopnost prosadit svou roli mírové síly a garanta stability nejen na jižním Kavkaze, ale i ve střední Asii.

David L. Stern přispěl k této zprávě.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *