Ukrajinští námořníci se pokusili zabránit Hakamově jachtě v doku v Turecku: NPR

Jachta údajně patřící ruskému oligarchovi Romanu Abramovičovi zakotvila v pondělí v egejském přímořském letovisku Bodrum v Turecku. Skupina mladých ukrajinských námořníků protestovala proti jejímu příjezdu z malého člunu.

– / Tisková agentura Ihlas / AFP přes Getty


Skrýt popisek

Přepínač titulků

– / Tisková agentura Ihlas / AFP přes Getty

Jachta údajně patřící ruskému oligarchovi Romanu Abramovičovi zakotvila v pondělí v egejském přímořském letovisku Bodrum v Turecku. Skupina mladých ukrajinských námořníků protestovala proti jejímu příjezdu z malého člunu.

– / Tisková agentura Ihlas / AFP přes Getty

Dvě luxusní jachty spojené s ruským oligarchou a majitelem Chelsea FC Roman Abramovič V posledních dnech údajně zakotvila v tureckých vodách bez sankcí, i když ne bez protestů.

Jachta Solaris opustila Černou Horu minulý týden a cestovala na jihovýchod Turecka, vyhýbala se evropským vodám, a v pondělí dorazila do přístavního města Bodrum, Informovala o tom agentura Reuterss odkazem na přepravní údaje.

tam, jachta 460 stop Přivítala ho malá skupina mladých ukrajinských námořníků, kteří se jí snažili zabránit v dosažení mola. Videozáznamy BBC, CNN, Sky News a dalších ukazují, jak lidé na malém člunu mávají ukrajinskými vlajkami a skandují „Ne válce na Ukrajině“.

Goldinai Sonomot, producentka Sky News, tweetovala záběry několika lidí sedících ve člunu pohupujícím se ve vodě a skandující „Vypadni!“ Na obrovské jachtě před nimi.

Byli identifikováni jako studenti Dětské a mládežnické plavební školy v Oděse, známé také jako Optimistic Sailing Club. BBC říká, že tým opustil Ukrajinu před invazí do Ruska minulý měsíc, aby se zúčastnil každoroční soutěže v Turecku.

Trenér Paulo Dontsov Řekl to CNN Že to bylo rozhodnutí celého týmu protestovat, Říká BBC Jejich cílem bylo znepříjemnit příznivcům války. Řekl, že turecká pobřežní stráž nakonec dorazila a řekla lodi, aby se posunula trochu dál.

„Mluvili jsme s nimi a byli zdvořilí,“ dodal. „Řekli, že chápou, proč to děláme, ale měli bychom to udělat při dodržení pravidel jejich země.“

Informuje o tom Sky News Že demonstranti byli po nehodě dočasně zadrženi a Abramovič se nevěří, že v té době na jachtě nebyli.

Podle trackeru je Solaris v současné době zakotven v Bodrumu námořní provoz. Tento týden dorazila do Turecka také druhá luxusní jachta spojená s Abramovičem.

S odvoláním na turecká média, Novinky dopisy Bylo oznámeno, že jachta s názvem Eclipse zakotvila v úterý v přístavu v letovisku Marmaris. nejmenované zdroje do agentury Reuters Abramovič a další bohatí Rusové chtějí investovat v Turecku uprostřed rostoucích sankcí ze strany západních zemí.

Turecko kritizovalo ruskou invazi na Ukrajinu, ale uvedlo Nebudou udělovány žádné sankce Protože to považuje za kontraproduktivní.

Tento příběh se původně objevil The ranní vydání živý blog.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.