Římský statut implementuje dohodu TIM NetCo s KKR; Svítit následovat

Římský statut implementuje dohodu TIM NetCo s KKR;  Svítit následovat

Největší zúčastněná strana TIM, francouzská mediální skupina Vivendi, ještě musí souhlasit a mohla by dohodu zkazit

Italská vláda vydala dekret, který umožňuje ministerstvu hospodářství získat podíl v rozsahu od 15 % do 20 % v pevné síti Telecom Italia.

Jde o implementaci memoranda o porozumění (MoU) podepsaného 10. srpna italským ministerstvem financí a americkým spoluvlastnickým fondem KKR NetCo.

Druhý návrh vyhlášky, který byl dnes zveřejněn, umožní italskému ministerstvu financí převzít plné vlastnictví podmořské kabelové jednotky TIM, Sparkle, jako součást dohody s KKR.

Vzestup NetCo

Premiérka Giorgia Meloniová v prohlášení prohlásila, že „vláda přijala opatření na obranu národních zájmů a pracovníků“.

A zdá se, že tím skončily měsíce a měsíce tahanic mezi různými stranami o kontrolu nad infrastrukturou: TIM má čistý dluh 26 miliard eur a pálí peníze, stejně jako mnoho dalších velkých evropských telekomunikačních skupin. Je to první vrstva, která přesune infrastrukturu na NetCo, aby se snížil dluh a počet zaměstnanců, i když to nebude poslední.

Česká O2 v roce 2014 vedla a dánské TDC následovalo pod vedením Alison Persson, která nahradí Philippa Jansena ve funkci generálního ředitele BT Group.

Jemnější detaily

KKR nabídla společnosti NetCo přibližně 23 miliard EUR po zohlednění dluhu a proměnlivých podmínek a zároveň umožnila vládě udržet si kontrolu nad aktivy.

Informuje o tom agentura Reuters Ministr hospodářství Giancarlo Giorgetti novinářům řekl, že dekrety umožní ministerstvu financí získat menšinový podíl ve společnosti NetCo v hodnotě „až 2,2 miliardy eur“, ve spolupráci s KKR a dalšími místními společnostmi.

„Vláda má zájem znovu prosadit veřejnou kontrolu nad určitými strategickými volbami týkajícími se infrastruktury, které považujeme za strategické,“ řekl. Zdroje uvedly, že vláda vydá státní dluhopisy na financování svých investic.

Agentura Reuters již dříve uvedla, že italský infrastrukturní fond, F2I, je připraven investovat do NetCo, čímž se společný podíl v italských rukou pohybuje mezi 30 % a 35 %.

READ  Česká obchodní bilance se v září přehoupne do deficitu

Giorgetti řekl, že státní věřitel Cassa Depositi e Prestiti (CDP) by také mohl investovat.

Vivendi ještě není na palubě?

Dekrety dávají přístupu KKR politickou váhu, ale prodej infrastruktury ještě potřebuje souhlas Vivendi, největšího investora TIM, který vlastní asi 24% podíl. Vivendi požadovalo vyšší ocenění a stále mohlo být obchodníkem.

Rozpad TIM na NetCo a Serv(ice)Co se zdá být nevyhnutelný, protože jde o dosažení dohody přijatelné pro všechny strany.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *