Recenze audioknihy: Tom Lake, od Anne Patchett

Recenze audioknihy: Tom Lake, od Anne Patchett

Rozhodování o tom, jakou audioknihu chcete poslouchat, vyžaduje svůj kalkul, který souvisí, ale liší se od faktorů, které zvažujeme při vybírání knihy z regálů. Díky našemu nekonečnému poslechu recenzí knih vybereme a každý týden zkontrolujeme jiný titul z řady žánrů, abychom vám pomohli se rozhodnout. Uvidíme se příští pátek.


Tom LakeNapsala Ann Patchettová. Přečtěte si Meryl Streep.


Meryl Streep, která propůjčila svůj hlas audioknižním překladům knihy „Heartburn“ Nory Ephron a „Charlotte’s Web“ od E.B. Whiteové, je ideální pro „Tom Lake“, nový vášnivý román Anne Patchett o rodině ze Středozápadu. Mezi jejími mnoha slávami je trojnásobná herečka oceněná Oscarem často popisována jako dokonalá vypravěčka pro děti. Děj „Tom Lake“ se soustředí kolem ženy, která dělá právě to: vypráví svým dětem dlouhý příběh.

Román se odehrává během pandemie, kdy Lara Nelson nečekaně najde své tři dcery v jejich michiganském sadu doma. Ale drama se z velké části odehrává v minulosti, po Lařiných vzpomínkách na léto, kdy chodila se svým kolegou (budoucí celebritou Peterem Dukem) během inscenace filmu Thornton Wilder „Naše město“ v jejím stejnojmenném Tom Lake.

Patchettovy kapitoly proplétají Lařiny minulé vzpomínky s její přítomností, protože její tři dcery jsou stále více vtahovány do bývalého života své matky. Streep plní svůj charakteristický rozmar, když se její kadence mění od nevinnosti s vykulenýma očima k tajemné moudrosti, čímž se rozmazává nostalgie maloměstské Ameriky s náznaky velkoměstských snů.

A zatímco Lara zamlčuje některé explicitní podrobnosti o svých zasahujících dcerách, posluchač dostane plnou, neupravenou verzi. Výsledkem není jen přetext, ale – díky jedinečnému výkonu Streep – také přehnaná hra.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *