Švédsko, Chorvatsko a Česká republika jsou nejvyšší Davis Cup

Švédsko, Chorvatsko a Česká republika se dostaly do vedení brzy, když ve čtvrtek odstartoval druhý ročník finále Davis Cupu simultánními zápasy ve třech různých zemích.

Švédsko, které se poprvé představilo v přepracované týmové soutěži, vyhrálo úvodní dvouhru proti Kanadě na druhém místě z roku 2019, když Elias Ymir porazil Stephena Diaze 6-4, 6-2 v Madridu v zápase skupiny B mezi hráči seřazenými pod 170. Ymir se uzdravil po prohře 4:1 v prvním setu.

Švédsko se pokouší dostat do čtvrtfinále Davisova poháru poprvé od roku 2011. Kanada v roce 2019 prohrála finále se Španělskem.

Česká republika vedla proti Francii 1:0, když 21letý Thomas Machak porazil ve skupině C v Innsbrucku veterána Richarda Gasqueta 7:6, 6:2 (3). Pětatřicetiletý Gasquet dostal 11 es proti 143. nasazenému Machakovi na prázdném hřišti kvůli omezením koronaviru v Rakousku.

V italském Turíně šampion z roku 2018 Borna Gogo zajistil Chorvatsku vedení před 28násobným vítězem skupiny D Austrálií vítězstvím 7-6 (5) 7-5 nad 61. nasazeným Alexejem Popyrinem. Gojo na 276. místě zachránil všech pět brejkbolů, na které narazil.

Každý zápas na krytém tvrdém hřišti je nejlepší ze tří sérií, které zahrnují dva zápasy dvouhry a jednu čtyřhru. Do čtvrtfinále postoupí šest vítězů skupin plus dva druzí s nejlepšími výsledky podle skupin a zápasů.

Soutěž osmnácti týmů se loni kvůli pandemii nehrála. Do Innsbrucku nebudou vpuštěni žádní fanoušci, kapacita je 60 % v Turíně a 75 % v Madridu, kde byli fanoušci připraveni na úvodní zápas mezi Švédskem a Kanadou.

V roce 2019 se akce konala výhradně v Madridu po dobu sedmi dní a tentokrát byla prodloužena na 11 dní po kritice ze strany hráčů a fanoušků kvůli nočním zápasům ve většinou prázdných arénách a nedostatečnému odpočinku mezi zápasy.

READ  Huey, Schnorr ATP Bag Hamburk Challenger zdvojnásobil The Crown

(Odmítnutí odpovědnosti: Tento příběh byl automaticky vygenerován ze sdíleného zdroje; obrázek a název mohly být pouze parafrází www.republicworld.com)

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.