Klimatická změna. Dinosaurus na fóru Organizace spojených národů. Nebuďte pro vyhynutí

Nepodporujte vymírání, říká dinosaurus v krátkém filmu UNDP, který zdůrazňuje důležitost klimatické krize. Jde o součást nejnovější kampaně pod stejným praporem.

Krátký film s účastí světových hvězd byl představen jako klíčový prvek minulé kampaně „Don’t Stand Against Extinction“. Dinosaurus v sále Valného shromáždění pronáší projev k publiku a vyzývá světové vůdce, aby přijali více opatření v oblasti klimatu.

Toto je první počítačově generovaný (CGI) film natočený na Valném shromáždění Organizace spojených národů, ve kterém světové hvězdy hrají vícejazyčného dinosaura, včetně herců Jacka Blacka (anglicky), Issy Gonzaleze (španělsky), Nicolae Costera-Waldaua (dánština) a ESA. . Maiga (francouzsky). „Film je zajímavý a zajímavý, ale problémy, které vyvolává, jsou velmi vážné,“ řekla Ulrika Moder, vedoucí Úřadu pro vnější vztahy a advokacii Rozvojového programu OSN. Generální tajemník OSN nazval klimatickou krizi „červeným symbolem lidskosti“.

Kampaň UNDP a kampaň Don’t Stand Against Extinction mají za cíl upozornit na dotace na fosilní paliva a na to, jak řešit významný pokrok směrem k ukončení změny klimatu a podpoře nerovnosti ve prospěch bohatých.

Konference OSN o změně klimatu COP26 začíná v neděli v Glasgow ve Spojeném království. Jejím hlavním cílem je upevnit opatření přijatá v Paříži v roce 2015, kdy všechny země poprvé podepsaly dohodu o boji proti globálnímu oteplování a snižování emisí skleníkových plynů.

Očekává se účast více než 25 000 delegátů: politiků, odborníků, vyjednavačů, zástupců nevládních organizací, podnikatelů a médií. Mezi více než 120 očekávanými hlavami států či vlád budou mimo jiné: britský následník trůnu princ Charles a premiér Boris Johnson, americký prezident Joe Biden, německá kancléřka Angela Merkelová, francouzský prezident Emmanuel Macron, prezident republika. Česká republika. Evropská komise Ursula von der Leyen a předsedové vlád Indie Narendra Modi a Austrálie Scott Morrison. Polsko bude pravděpodobně zastupovat premiér Mateusz Morawiecki.

READ  Maminčin dům v českém hororu Home Invasion Přišla v noci

Do Glasgow mimo jiné nepřijede Si Ťin-pching, vůdce Číny, největšího světového producenta skleníkových plynů, ani prezidenti Ruska Vladimir Putin a Brazílie Jair Bolsonaro.

Konference začne 31. října a potrvá do 12. listopadu. Klimatické summity Organizace spojených národů neboli COP (Konference smluvních stran) jsou každoroční celosvětová setkání, během nichž se vyjednávají a schvalují další kroky pro politiku v oblasti klimatu.

Pařížská klimatická dohodaBab / Reuters

V pátek odpoledne se v šesti polských městech rozezněly sirény. Sirény byly slyšet ve Varšavě, Gdaňsku, Ódě, Štětíně, Pozně a Bydhošti. Byl spuštěn v rámci Climate Alert. Práce jsou organizovány v rámci klimatického summitu COP26 v Glasgow, který začíná v neděli.

Účinky změny klimatuAdam Zimenovič / PAP

Hlavní zdroj obrázku: Reuters

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *