Česká republika ohromuje Kanadu v mužském juniorském světovém otvíráku

Brandt Clark se může nadchnout pro stavbu kanadské šatny.

Talentovaná a superkvalifikovaná soupiska tří hráčů NHL a předpokládaná nejlepší volba na draftu v roce 2023 byla překvapivá s ohledem na vzrušení zuřivého domácího publika.

Jakmile disk spadl, byl to úplně jiný příběh – a úžasný.

Jaroslav Schmylar a Matos Menčic skórovali s odstupem 33 sekund během napínavé pětiminutové hry, když Česká republika v pondělí na mistrovství světa juniorů v hokeji obou zemí ohromila Kanadu 5:2.

„Chtěli jsme předvést show,“ řekl Clark, jeden ze tří hráčů NHL zapůjčených do národního týmu. „Možná nás to posunulo dál od toho, co jsme si skutečně předsevzali – být tvrdý tým, být tým, proti kterému nikdo nechce hrát.

„Když se ptáš [the Czechs] My ne. Neměli velké problémy dostat puk ze svého prostoru a u nás si s ním nedělali velký problém.“

Stanislav Svozel a David Spišek, shodně s gólem a asistencí, David Moravec vstřelil branku i za českou reprezentaci, zemi známou jako Česká republika. Tomáš Suchánek byl výborný s 36 zákroky za organizovanou a odhodlanou skupinou.

„Nikdy jsem neměl lepší pocit,“ řekl Svozel. „Nevím, jak to vysvětlit.“

hodinky | Česko zlobí Kanadu:

Kanada se nikdy nevzpamatuje poté, co penalta vede ke dvěma Čechům

Poté, co byla Kanadě nařízena penalta za nedovolený zásah, Česká republika dvakrát skórovala a hru dostala mimo dosah.

Shane Wright s gólem a asistencí a Conor Bedard odpověděli na nesourodou a občas uspěchanou Kanadu.

Kapitán Kanady a číslo 4 v roce 2022 Wright řekl: „Všichni jsme zklamaní – frustrovaní naším úsilím, zklamáni výsledkem. Víme, že máme mnohem lepší.“

„Ze začátku hráli trochu agresivněji,“ dodal Bédard. Obecně se očekává, že tento fenomén začne v červnu. „Velkou část hry nás přetěžovali.“

READ  Kulich přináší do Buffala chlubení po úspěchu světové juniorky

Benjamin Goudreau dal pět gólů ze 17 střel, než ho ve druhé třetině vystřídal Tomáš Milič. Milič skončil s 10 záchranami, protože favorité turnaje náhle prohráli s Českou republikou poprvé za 3 285 dní.

Nechtěli jsme

Švédsko ve druhém zápase skupiny A porazilo Rakousko 11:0.

„Nechci říkat ‚šok‘, protože jsme věděli, že když se nám to nepodaří, máme opravdu dobré týmy,“ řekl Clarke. Je to trochu ‚nevěřící‘, že se to stalo tak rychle. Je to jako ‚Páni, ta hra nás podělala‘.“

„Nenamáhali jsme se do toho vrátit.“

Kanada, která lovila 20. zlatou medaili po vítězství v Edmontonu loni v létě, utrpěla teprve druhou prohru ve 24 střetnutích s Čechy v mužské soutěži do 20 let od roku 1994, jedinou další porážkou byla v penaltovém rozstřelu v předkole 2013.

„Je snadné vyhrát a jen tak plout,“ řekl kanadský hlavní trenér Dennis Williams. „Teď nám řekneš, jakou máme skupinu.“

Jako vůdce šaten Wright řekl, že po jedné z nejhorších domácích porážek v zemi musí existovat odpovědnost.

Řekl: „Muži by se na sebe měli podívat do zrcadla.“ „Opravdu musíme vědět spoustu věcí. Vím, že odpovíme.“

Prohra 3:2 ve druhém poločase se Kanada zhroutila poté, co byl útočníkovi Zachovi Deanovi uložen trest za zápas za nedovolené držení hlavy.

„Byl jsem překvapen,“ řekl Wright. „Nejsem si tím jistý, ale je to tak.“

Když se Dean brzy osprchoval, Çmelar skóroval z Goudreauova prahu, než Mencic o chvíli později vystřelil z ostrého úhlu, aby ukončil brankářovu nezapomenutelnou noc.

Kanaďané byli na začátku hry 3 silní, ale nedokázali se propojit a sebevědomí Češi se odtamtud chladně chovali, aby si zajistili nepravděpodobnou výhru.

První „pravidelní“ globální hráči od roku 2020 Kvůli pandemii COVID-19 – rok 2021 se hrál v bublině, než byla událost v roce 2022 odložena o osm měsíců – byli fanoušci v pěnivém centru Scotiabank připraveni.

READ  „Právě jsem to přinesla“: Petra Kvitová porazila Angelique Kerberovou na 2021 Mutua Madrid Open

Hostitelé turnaje měli řadu prvních šancí při individuálním úsilí, včetně snahy Adama Fantelliho v „The Michigan“, kterou zmařil Špaček, než se posunul vpřed s přesilovou hrou.

Poté, co byl Čechům odpískán zákrok brankáře v sekvenci, kdy míč skončil za Gaudreauem, Wright vstřelil svůj vůbec první obrat na mistrovství světa juniorů.

Bédard pak udělal druhý pokus Kanady, když dokončil „The Michigan“ – ve kterém hráč zvedne puk na svou hůl za sítí a pokusí se ho dát nahoru – předtím, než byl Clarkeův gól anulován 2:0 kontrolou ofsajdu.

Zdálo se, že to Českou republiku nabije energií.

Špaček skóroval ze zadních vrátek před Moravcem z voleje od oka po 35 sekundách, který Čechům během 20 minut přinesl nečekané vedení 2:1.

Sevuzil dal po přestávce náskok českého národního týmu, který se v úterý utká s Rakouskem, o 44 sekund, ale Bédard vrátil úder o 45 sekund později, aby poprvé po 20 letech roznítil červeně oděné přímořské davy hostící světovou mládež.

Jenže Deanův zásah na obránce Alici Čechovou vyústil v pětiminutový trest, který prodloužil hubený náskok Čechů na tři a nechal Kanadu se spoustou otázek.

„Máme spoustu kreativních hráčů a máme spoustu vysoce kvalifikovaných hráčů,“ řekl Clark, jehož tým v úterý před středečním setkáním s Německem zrušil trénink. Ale prvních 10 minut, tedy první třetiny hry, jsme si říkali: ‚Hele, dáme si to tady, abychom potěšili publikum. „

„Ale takhle se hokejové zápasy nevyhrávají. Takový byl herní plán.“ [to] Pošli zprávu včas, vlez do sítě, ušpini se – uvědomte tyto lidi, že tu nejsme od toho, abychom se poflakovali, jsme tu od toho, abychom položili kladivo.