Živé aktualizace koronavirů: Fauci varuje, že sazby nových případů ve Spojených státech jsou stále velmi vysoké

Fauci, hlavní lékařský poradce prezidenta Bidena, varoval Američany, že úroveň 50 000 nových infekcí v zemi je stále příliš vysoká, a vyzval lidi, aby se nechali očkovat, i když se snížila míra užívání nových dávek. 14 procent za poslední týden.

„Jedná se o rizikovou úroveň a my nechceme, aby stoupala,“ řekl v neděli v programu „This Week“ (ABC) a vyzval Američany k očkování. Postoje veřejnosti k očkování upadly v duchu stranických řádků a mnoho republikánů vyjádřilo nechuť k výstřelům.

V průzkumu NBC News 24 procent respondentů, kteří se označili za republikány, uvedlo, že nebudou očkováni, ve srovnání s pouhými 4 procenty respondentů, kteří se označili za demokraty. Míra očkování ve státech s republikánským hlasováním byla mnohem nižší než v demokratických státech.

Míra očkování se liší od pouhých 31,5 procenta lidí v Alabamě, kteří dostali alespoň jednu dávku, až po 52 procent v Maine.

Ředitel Národního institutu zdraví Francis Collins však varoval, že neustálá kritika těch, kteří váhají s očkováním, může být kontraproduktivní a je třeba udělat více, aby se lidé přesvědčili o výhodách.

„Jedna věc, kterou musíme udělat, je trochu změnit konverzaci; pravděpodobně se hodně vrtělo prstem. Něco z toho jsem udělal a pokusím se to zastavit Seznamte se s tiskem na NBC. Vyzval, aby bylo vynaloženo větší úsilí na vyslechnutí obav lidí a zároveň je spojilo s výhodami očkování.

Americký očkovací program v posledních dnech vykazuje známky zpomalení, i když počet nových případů zůstává na některých místech stabilní nebo se zvyšuje. Collins poznamenal, že 90 procent země žije jen pět mil od místa očkování.

READ  Mamata Banerjee se omlouvá za komentáře ministra Trinamoolu na adresu prezidenta

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.