REACT-EU financuje české sportovní šatny – Euractiv

REACT-EU financuje české sportovní šatny – Euractiv

Vláda ČR schválila rozdělení prostředků v rámci nouzového nástroje REACT-EU. Zatímco polovina alokovaných prostředků by měla podporovat regionální zdravotnictví, 15 % připadne místním sportovním klubům, zejména sportovním šatnám. Krajské úřady Kritizoval jsem rozhodnutí.

Česká republika má podle odhadů českého ministerstva pro místní rozvoj získat od REACT-EU 1 miliardu eur.

Vláda souhlasila s investováním zhruba 500 milionů eur do zdravotnictví, přičemž 202 milionů eur bude integrováno do záchranného systému. Projekt „Šatny – podpora sportu“ má získat 165 milionů eur, což je třetí největší alokace finančních prostředků.

„Chápeme potřebu sportovních zařízení, ale není možné v rámci REACT-EU investovat 15 % do sportovních šaten, protože EU určila opatření, na která mají být alokovány prostředky,“ řekl náměstek ČR. Liga krajů. prezident Jerry Behunk. „Opět jsme tu situaci, kdy vláda rozhoduje o tak důležitých otázkách bez konzultace se svými regionálními partnery,“ dodal Bhonk.

REACT-EU je nový nástroj EU, jehož cílem je řešit ekonomický dopad způsobený pandemií COVID-19 prostřednictvím strukturálních fondů. Je součástí NextGenerationEU a zaměřuje se na zdravotní péči, pracovní místa, digitální problémy a zelené přechody, stejně jako udržitelné sociální a ekonomické oživení. (Anita Žáková | EURACTIV.cz)

Přihlaste se k odběru newsletteru Volby do EU 2024

READ  La Liga vyzývá k uvalení sportovních sankcí na Juventus

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *