Rasistická sestava Sparty Brock-Rangers: „Nedostatek důkazů“ k potrestání českého klubu při léčbě Glennem Kamarou

Celkový pohled na General Arena, domov Sparty Brocka.

Klub Ibrax kontaktoval řídící orgán Evropské fotbalové asociace poté, co Kamara minulý měsíc urazil rasismus Andrzeje Kudelly ze Slavie Praha při porážce Evropské ligy 1: 0 v České republice.

Po rasistickém zneužívání monackého Aureliusa Soumanyho v srpnu dostali fanoušci Sparty zákaz vstupu na letenský stadion, turnaje se však mohlo zúčastnit asi 10 000 školáků.

Registrace K našemu fotbalovému zpravodaji

Registrace K našemu fotbalovému zpravodaji

Prohlášení na webových stránkách UEFA zní: „V souladu s čl. 31 odst. 4 pravidel chování UEFA byl jmenován Kodex chování a disciplinární analytik UEFA, který bude provádět disciplinární vyšetřování možných incidentů údajné diskriminace v letech 2021/22. Evropská liga UEFA. Koná se 30. září 2021.

„Vyšetřování nyní dospělo k závěru, že neexistuje dostatek důkazů o rasismu nebo diskriminačním chování v tomto zápase, aby bylo zaručeno zahájení disciplinárního řízení proti AC Sparta Braha.“

Kamala byl ošetřen několik měsíců poté, co byla Gudella vyloučena UEFA na 10 zápasů za rasové zneužívání záložníka Ibraxe.

Tvůrce hry Ibrax, který byl na tři zápasy suspendován poté, co jej UEFA uznala vinným z březnového útoku na Gudellu v metru Ibrax, byl po obdržení dvou žlutých karet vyloučen s velkou radostí nad Spartou Proc.

V polovině podzimu hráčská asociace PFA Scotland odsoudila zneužívání a ve svém prohlášení uvedla: „Jak všichni víme, není to poprvé, co Glenn zažil na hřišti vážné týrání, ale tentokrát je to nebezpečné. za neustálé kvetení z úst dětí a volání po větší zdrženlivosti od UEFA pro tento typ chování.

Český klub požádal Strážce, aby pomohli zastavit takzvané „xenofobní útoky“ na děti účastnící se turnaje.

V dlouhém prohlášení Sparta uvedla: „Musíme věřit, že po zápase jsou napadeny nevinné děti a čelí neopodstatněným obviněním z rasismu.“

READ  Český prezident jmenuje nového premiéra ze skleněné lóže

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *