Rangers čelí Slavii Praha v 16. kole Evropské ligy

Rangers dosáhli posledních 16 Evropské ligy po sobě jdoucích sezónách poté, co zvítězili 9: 5 v souboji s Royal Antwerp.

Oznámení Byl namalován Proti Slavii Praha v 16. kole Evropské ligy.

Vedoucí české ligy budou doma v první etapě 11. března, o týden později se vrátí v Ibroxu.

Strana Stevena Gerrarda dosáhla této fáze turnaje již druhý rok po sobě s celkovým vítězstvím 9: 5 proti Royal Antwerp.

Slavia vyprodukovala v 32. kole jeden ze svých šoků, když doma porazila Leicester 2: 0 po bezgólové remíze.

Pod vedením Jindřicha Trpisovského mají po 20 prvoligových zápasech momentálně náskok osmi bodů před konkurenční Spartou.

Slavia skončila druhá za Bayerem Leverkusen, který ve své kvalifikační skupině vyřadil Rangers v posledních 16 letech loňského šampionátu, daleko před Hapoelem Beershebou a Nice.

Vítězové skotské Premier League, kteří na turnaji nebyli poraženi, obsadili proti Benfice první místo ve své skupině.

Rangers nikdy nebyli proti bývalé Slavii Praha a hráli pouze jinou stranu České republiky od jejího založení. V roce 2002 byli vyřazeni v prvním kole Poháru UEFA Victoria Zizkov s góly venku navzdory vítězství 3-1 nad Ibroxem poté, co prohrál první etapu 2-0.

V prvním kole evropského poháru v roce 1991 také podlehli Spartě Praha, která reprezentovala Československo, a před 10 lety prohrála s Duklou Praha v prvním kole Evropského poháru vítězů pohárů.

Sparta byla v této sezoně ve skupině Evropské ligy, a přestože se ani jeden tým nekvalifikoval, měli nad soupeřem starých Rangers dvě vítězství 4: 1.

Jakého pokroku si Rangers zaslouží?

Od chvíle, kdy Rangers dosáhli skupinové fáze, nashromáždili více než 4,5 milionu liber v evropských prize money.

Z toho bylo zajištěno více než 3 miliony liber vyděláním dostatečného počtu bodů na to, aby skončil na špici své skupiny. Za dosažení kola 32 bylo vyplaceno dalších 430 000 £ a dalších 950 000 £ bylo opět na 16. kolo.

READ  Znovu objevte Prahu, jednu brutální budovu najednou - The Calvert Journal

Vzhledem k tomu, že společnost Ibrox potřebuje do konce příští sezóny nové investice ve výši 23,2 milionu GBP, budou vděčně přijaty všechny další příjmy.

A co spolupráce?

Čtvrteční výhra Rangers nad Antverpami 5: 2 znamená, že Skotsko je stále na 11. místě v žebříčku UEFA, což je místo, které pravděpodobně získá přímé místo ve skupinové fázi Ligy mistrů UEFA 2022-23 pro vítěze Premier League příští sezóny.

Ukrajina je však hned za Skotskem v náročném závodě o tuto vytouženou pozici a dva týmy zůstávají.

Dynamo Kyjev se setkává s Villarrealem, zatímco Šachtar Doněck čelí Romům.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *