Putin se shromáždil na návštěvě ruské vesnice

Putin se shromáždil na návštěvě ruské vesnice

(Reuters) – Desítky vesničanů se shromáždily a povzbudily ruského prezidenta Vladimira Putina během neohlášené páteční návštěvy komunity poblíž Moskvy, kde má rodové vazby.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ruským médiím řekl, že Putin navštívil vesnici Turginovo, aby viděl místa spojená s jeho rodinou.

Videoklip zveřejněný místními zpravodajskými weby zachycoval desítky obyvatel, jak se k usmívajícímu se prezidentovi hrnou poté, co za soumraku vystoupil z auta na návsi.

Jedna z žen řekla: „Ve zdraví, síle a hodně štěstí.“ „Děkujeme, že jste se na nás přišli podívat. Protože si nás pamatujete.“

Během několikaminutové pauzy Putin vyjádřil své překvapení, že učitel přírodních věd na místní škole studuje doktorát, a slíbil, že zlepší podmínky pro přilákání kvalifikovaných lidí do oblasti.

Obyvatelé mu řekli, že potřebují více a lepší bydlení.

„Ano, ano, souhlasím, vše uděláme postupně,“ řekl jim Putin během schůzky, která trvala jen pár minut. „Přeji všechno nejlepší na začátku školního roku.“

Vracel se do Moskvy poté, co 1. září, tradiční začátek akademického roku, promluvil ke studentům v „manažerské laboratoři“ poblíž hlavního města na „Dnu znalostí“.

(Zprávy Ron Popeski; Střih Cynthia Osterman)

READ  Nejméně 180 mrtvých v Indii kvůli dešťům, které způsobily povodně a sesuvy půdy

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *