„Neočekávané“: Mars rover NASA našel na kameni lesklý kus fólie

Tento příběh je součástí Vítejte na Marsunáš seriál o průzkumu rudé planety.

Pamatujete si, že píseň Sesame Street je jednou z těch věcí (ne jako ostatní)? Rover NASA objevil na Marsu něco, co se nepodobá jiným. 13. června Percy pořezal A rockový obrázek Byl na ní přilepený podivně vypadající předmět.

Předmět je kus fólie s tečkami viditelnými po celém obvodu. „Můj tým objevil něco neočekávaného: Je to kus tepelné přikrývky, o kterém si myslí, že mohl pocházet z mého sestupového stupně, a je to raketový paprsek, který mě dostal v den přistání v roce 2021,“ Tým Roveru ve středu tweetoval.

Andrew Good, mluvčí NASA pro Jet Propulsion Laboratory, řekl CNET, že kus je určitě z tepelné přikrývky. „Méně konkrétní je, z jaké části kosmické lodi pocházela – tým si myslí, že přistávací stupeň je dobrou možností – nebo jak přesně dorazil (přistávací stupeň se zřítil dva kilometry daleko; zda přistál zde po tomto dopadu, nebo byl odfouknut vítr není něco, co známe),“ uvedl Judd v e-mailu.

Bližší pohled na kus cínu ukazuje pravidelné tečky na jeho povrchu.

NASA/JPL-Caltech/Arizonská státní univerzita

Rover to dokázal Zachyťte zánik fáze sestupu Po přistání na Marsu v únoru 2021. Přistávací zařízení je navrženo tak, aby dopravilo sondu na povrch a poté odpálilo, aby chránilo plavidlo a místo přistání. Náraz způsobil oblak kouře viditelný z dálky.

Přikrývky pomohly regulovat teploty během dramatického procesu vstupu, sestupu a přistání, známého také jako „sedm minut teroru“.

Percyho kouzelníci ze sociálních sítí Vyzdvihněte lidi, kteří vyrábějí termodeky, říká: „Přemýšlejte o nich jako o krejčích pro kosmické lodě. Pracují se šicími stroji a dalšími nástroji, aby spojili tyto jedinečné materiály.“ Obrázek ukazuje vzorky materiálu přikrývky, včetně těch s tečkami, které odpovídají kusu pozorovanému na Marsu.

Percy kontroluje soubor starověká říční delta Uvnitř Jezero Hole. Tým roverů doufá, že najde důkazy o starověkém mikrobiálním životě na Marsu, takže místo s vodnatou historií je hlavním místem pro zkoumání a sběr vzorků hornin, které, jak doufáme, budou přivezeny zpět na Zemi ke studiu.

Delta se již ukázala jako neuvěřitelně malebná Objeví se tato úžasná scéna. Objev fólie přidává do průzkumů roverů vrstvu intrik. Jak se tam dostal, je záhadou, kterou mohou budoucí vesmírní archeologové vyřešit, až jednoho dne navštíví Mars.

READ  Téměř 3,5 milionu kuřat v okrese Lancaster zdecimovala ptačí chřipka

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *