Proč se americká měna nazývá dolar? Jaký je jeho původ a význam?

Oficiální měnou ve Spojených státech je dolar. Tato měna se stala nejpoužívanější v transakcích, které probíhají každý den na globálních trzích. Přestože tato peněžní jednotka byla součástí historie Americké federace po generace, Původ slova je mnohem starší než samotný základ země.

Proč se měně Spojených států říká dolar?

Historie dolaru zahrnuje mnoho zemí z různých kontinentů. Podle historie je slovo dolar mnohem starší než oficiální měna Spojených států. „Dollar“ je anglická forma tolar A Název dostal mince poprvé ražené v roce 1519 ze stříbra těženého lokálně v Joachimsthalu v Čechách. Dnes se město Jáchymov nachází v hranicích České republiky. Thaler je zkrácená forma „Joachimstaller“ Původní termín pro minci.

Název této měny byl později zkrácen na tolar V Německu. Později se to stalo Daler. V polovině 16. století přidala angličtina do své slovní zásoby daler, aby pojmenovala stále více různých měn z Evropy, jako je španělský dolar a portugalský skutečný osmicípý kus.

Tyto mince široce kolovaly v britských severoamerických koloniích kvůli nedostatku oficiálních britských mincí. Později, Když Spojené státy získaly nezávislost, byl dolar rozdělen na 100 centů. Byla zvolena jako jednotka měny, která nahradila libru.

Dolar byl oficiálně schválen v roce 1792 v novém zákonu o ražení mincí Kongresu. který stanovil americký dolar jako standardní měnovou jednotku země. Díky tomuto zákonu také vznikla americká mincovna, která je zodpovědná za výrobu a oběh mince.

Původ znaku dolaru

Existuje mnoho teorií o původu znaku dolaru, který se začal používat po roce 1800. Jednou z nejznámějších je, že je Odvozeno z iniciál Spojených států. Překrytím velkého „U“ přes velké „S“ a odstraněním spodní části „U“ získáte dvoutaktní verzi znaku dolaru.

READ  Bogota a New York spolupracují na podpoře 24hodinové ekonomiky

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *