Předplatitelé Apple Music získají příští měsíc zdarma bezztrátový zvuk Makani

Dnes Apple Inzerovat Jeho aplikace pro streamování Apple Music bude mít příští měsíc dvě hlavní nové zvukové funkce: bezztrátovou zvukovou podporu a prostorový zvuk s Dolby Atmos pro širokou škálu podporovaných sluchátek a reproduktorů.

Apple Music bude přehrávat skladby v Dolby Atmos automaticky, když uživatelé budou přehrávat hudbu prostřednictvím vestavěných reproduktorů v „nejnovějších verzích“ zařízení iPhone, iPad a Mac, jakož i prostřednictvím připojeného Apple TV 4K nebo AV přijímače. Skladby také automaticky použijí Atmos při přehrávání na sluchátkách AirPods nebo Beats, která obsahují čipové sady Apple H1 nebo W1. Uživatelé budou moci ručně povolit Atmos na jiných sluchátkách úpravou nastavení aplikace.

Prostorový zvuk bude omezen na některé písně, ale Apple tvrdí, že „tisíce skladeb“ napříč mnoha žánry, včetně hip-hopu, country, latiny, popu a klasiky, jej při startu podpoří a další přijdou.

Apple však také ušetří 75 milionů skladeb v bezztrátovém zvuku s vlastním kodekem ALAC společnosti Podobá se Tato funkce bude k dispozici pouze předplatitelům Apple Music, nikoli ke stahování hudby z dříve obchodů iTunes. Uživatelé, kteří používají nejnovější verzi Apple Music, budou moci povolit neztracený zvuk tak, že přejdou do Nastavení, poté Hudba a poté Kvalita zvuku. Pro různé typy komunikace lze použít různá nastavení, například když je hudba streamována přes mobilní síť nebo síť Wi-Fi, nebo když je zvukový soubor stažen do místního zařízení.

Co se týče ztráty kvality, co se týče kvality, Apple vysvětlil následující:

Kategorie Lossless společnosti Apple Music začíná kvalitou CD, která je 16bitová při 44,1 kHz (kHz), dosahuje až 24bitových při 48 kHz a lze ji přehrávat lokálně na zařízeních Apple. Pro opravdové audiofily nabízí Apple Music také Hi-Resolution Lossless až 24bitové při 192kHz.

Bezztrátový zvuk ve vysokém rozlišení nemusí být k dispozici na všech sluchátkách a reproduktorech. V každém případě bude chybějící i prostorový zvuk k dispozici v iOS 14.6, iPadOS 14.6, macOS 11.4 a tvOS 14.6 – vše dorazí někdy v červnu, což potvrzuje Apple.

READ  Některá zařízení Google Nest Hub jsou blokována noční aktualizací

Jako vedlejší poznámka: Amazon také poskytl Amazon Music HD (Lossless Music Streaming Service) dnes bezplatný upgrade pro zákazníky Amazon Music. Spotify již dříve oznámil své plány na spuštění bezztrátové živé streamovací služby v kvalitě CD.

Seznam obrázků podle jablko

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *