Macron a Le Pen mají nového rivala

Francouzský politik Xavier Bertrand bojuje za znovuzvolení za prezidenta Horní Francie.

Jan Katov | Getty Images Novinky Getty Images

Ve francouzské politice se objevila nová tvář, která by mohla představovat vážnou výzvu pro prezidenta Emmanuela Macrona a jeho znovuzvolení.

Xavier Bertrand, středopravý republikánský politik, zvítězil v neděli v regionálních volbách s přibližně 52% podporou v severní oblasti Hauts-de-France. Podle průzkumů veřejného mínění zveřejněných Francií porazil krajně pravicového kandidáta s přibližně 26% hlasů Ministerstvo vnitra.

„Národní fronta byla zastavena a my jsme tvrdě usilovali o ústup,“ řekl Bertrand během nedělního vítězného projevu ohledně krajně pravicové strany, která byla v roce 2018 přejmenována na Národní shromáždění.

V nedělním regionálním hlasování, poznamenáném velmi vysokou mírou zdržení se, se Bertrandova strana těšila silné podpoře po celé zemi. Na druhé straně národní rallye Marine Le Penové a La Republique en Marche současného Macrona nedokázaly zvítězit v žádném z regionů.

Bertrand také v neděli řekl, že výsledek mu dal sílu uspokojit potřeby všech Francouzů, což naznačuje jeho snahu stát se prezidentem v příštích volbách.

Republikáni si zatím nevybrali, kdo povede její prezidentskou kampaň, ale po nedělním hlasování má Bertrand dobrou pozici, aby nominaci získal.

„V současné době je v nejlepší pozici mezi potenciálními pravicovými kandidáty v prvním kole prezidentských voleb,“ uvedl e-mailem Eric Mingus, odborný asistent na Paris Business School.

„Nominace (v rámci republikánů) je však stále otevřená a uskuteční se až na podzim,“ dodal Mingus.

Bertrand ho viděl Úrovně popularity Zvýšení za posledních několik týdnů, přičemž názory v současné době volí mezi předními kandidáty na prezidentské volby v příštím roce 16%. Podle průzkumu veřejného mínění byl Le Pen ve stejném průzkumu první s 26% podporou, následovaný Macronem s 25%.

READ  Spojené království varuje před vysoce důvěryhodnou teroristickou hrozbou na letišti v Kábulu

Mingus také uvedl: „Tyto regionální volby jsou rozhodně špatnou zprávou pro paní Le Penovou i prezidenta Macrona a mohou vytvořit pozitivní dynamiku pro kandidáty pravice.“

Bertrand působil jako ministr práce a později jako ministr zdravotnictví během předsednictví Nicolase Sarkozyho v letech 2007 až 2012. Svou kariéru zahájil v pojišťovnictví a na základě svých regionálních kořenů ukázal, že nebyl elitním členem společnosti.

V neděli Bertrand uvedl, že jeho prioritou je pomoc střední třídě.

Pokud by si jeho stranu vybral Bertrand, zbývá mu do dubna 2022 získat dostatečnou podporu, aby v druhém kole prezidentských voleb vybojoval svůj boj.

„Slabá výkonnost Le Penové je pro Macrona hořkosladká. Oloupí ji to o hybnost před prezidentskými volbami v příštím roce a v jejím hnutí vzbudí kritiku vůči ní. Macron však také ví, že příštího dubna porazí Le Penovou snadněji než příštího dubna. oživený středopravý nebo tradicionalistický kandidát. [party]Stejně jako Xavier Bertrand uvedl v neděli večer Mojtaba Rahman, výkonný ředitel poradenské společnosti Eurasia Group.

Aktuální průzkumy veřejného mínění předpovídají, že Macron zvítězí ve druhém kole proti Le Penovi, jako tomu bylo v roce 2017, kdy byl poprvé zvolen.

Někteří odborníci na politiku se domnívají, že druhé kolo příštího roku bude další bitvou mezi Le Penovou a Macronem.

„Jsem stále v prezidentských volbách, myslím si, že tito dva kandidáti, Marine Le Pen a Emmanuel Macron, jsou ve skutečnosti přední,“ řekl Emmanuel Auriol, profesor ekonomie na univerzitě v Toulouse, agentuře CNBC pro Squawk Box Europe.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *