Bidenova administrativa nabízí legální cestu tisícům venezuelských přistěhovalců do Spojených států

Bidenova administrativa nabízí legální cestu tisícům venezuelských přistěhovalců do Spojených států

Bidenova administrativa ve středu oznámila, že přijme až 24 000 Venezuelanů prostřednictvím humanitárního programu podmínečného propuštění, ačkoli rozsah programu byl mnohem užší než podobný program pro Ukrajince.

Plán podmínečného propuštění by Venezuelanům umožnil úzkou legální cestu do Spojených států a administrativa doufá, že ti, kdo na něj mají nárok, podají žádost na dálku a cestují do Spojených států místo nebezpečné cesty k jihozápadní hranici.

Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost také uvedlo, že rozšíří své používání pravidla veřejného zdraví, aby začalo vyhošťovat venezuelsko-mexičany ilegálně překračující americké hranice.

Spoléhání se na pandemické pravidlo z Trumpovy éry vykrystalizovalo vyváženou práci Bidenovy administrativy v oblasti pomoci uprchlíkům a zpřísnění hraničních kontrol tváří v tvář republikánským útokům na imigrační politiku prezidenta Bidena a rekordnímu počtu nelegálních překračování hranic. A neexistuje žádná záruka, že pouze 27 dní před pololetím bude mít požadovaný účinek.

Doposud nebyla většina Venezuelanů, kteří překročili hranici do Spojených států, vyhoštěna v rámci úřadu veřejného zdraví, známého jako Hlava 42. Místo toho byli prověřováni a dočasně propuštěni zpět do země, aby čelili deportačnímu řízení v rámci imigračního řízení. soudu, kde mají možnost požádat o azyl.

Venezuelané žádající o humanitární program podmíněného propuštění musí mít ve Spojených státech někoho, kdo může prokázat svou schopnost poskytovat imigrantovi finanční podporu po dobu až dvou let. V průběhu procesu podávání žádostí vláda posoudí finanční zdroje zadavatele a prověří žadatele, kteří si také budou muset pořídit některé vakcíny a splnit další požadavky na ochranu veřejného zdraví. Venezuelanům, kterým bylo uděleno podmínečné propuštění z humanitárních důvodů, bude dočasně umožněno legálně pracovat ve Spojených státech.

Kromě toho žádný Venezuelan, který nelegálně vstoupí do Mexika nebo Panamy nebo má status trvalého pobytu, dvojí občanství nebo status uprchlíka v jiné zemi, nemá nárok na program podmínečného propuštění. Venezuelané, kteří již byli propuštěni ve Spojených státech, aby čelili deportačnímu řízení, také nejsou způsobilí pro program.

READ  Vzhledem k tomu, že se krize v Indii Covid-19 zhoršuje, vede Modi ve velkém průzkumu veřejného mínění

Administrativa uvedla, že její plán pro Venezuelany byl založen na tom, co nazývala úspěchem programu Unie pro Ukrajinu, který byl zaveden poté, co Ukrajinci – prchající před ruskou invazí – pronikli z Mexika k hranicím USA. Bidenova administrativa od té doby Vítejte více než 100 000 Ukrajincůprostřednictvím programu podmíněného propuštění a dalších přesídlovacích opatření. Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost říká, že neexistují žádná omezení, pokud jde o počet Ukrajinců, kteří mohou v rámci programu přijít do země.

Zatímco ukrajinský program získal podporu obou stran, republikáni byli k Venezuelanům méně vstřícní, od října 2021 do konce srpna jich bylo na jihozápadní hranici USA zatčeno více než 150 000.

Ministr pro vnitřní bezpečnost Alejandro N. .


Jak korespondenti Times pokrývají politiku. Spoléháme na to, že naši novináři budou nezávislými pozorovateli. Zaměstnanci Times tedy mohou volit, ale nesmějí podporovat kandidáty nebo vést kampaň za kandidáty nebo z politických důvodů. To zahrnuje účast na shromážděních nebo shromážděních na podporu hnutí, poskytování finančních prostředků nebo získávání finančních prostředků pro jakéhokoli politického kandidáta nebo volební kauzu.

Oznámení nové politiky méně než měsíc před střednědobým obdobím je vykalkulovaným a politickým rozhodnutím Bílého domu, řekl John Thomas, republikánský stratég.

„Je to víc než pokus zmírnit hněv lidí kvůli tomu, co se děje na jižní hranici,“ řekl pan Thomas. To také dává vedení najevo, že „něco dělají“. ‚

Není ale jasné, zda humanitární podmíněné propuštění a rozšíření paragrafu 42 výrazně sníží počet překračování hranic, protože Venezuelané tvoří jen malou část nelegálně přecházejících migrantů.

Obhájci práv přistěhovalců naléhali na Bílý dům, aby vytvořil humanitární program pro podmíněné propuštění přistěhovalců z obzvláště nestabilních zemí, včetně Venezuely.

READ  Ruský pohraniční region zavírá nákupní centra a školy, protože ukrajinské útoky eskalují

Nepodporují však plán spojující humanitární podmínečné propuštění s vyhnáním tisíců dalších venezuelských migrantů do nebezpečné mexické severní pohraniční oblasti.

„Je skvělé, že se rozšiřuje přístup k humanitárnímu podmínečnému propuštění, ale nemůže to být za cenu dalšího poškozování žadatelů o azyl,“ řekla Raha Walla, zástupkyně ředitele legislativní advokacie Národního centra pro imigrační právo. „Hlava 42 je tvrdá protiimigrantská politika z Trumpovy éry, která si zaslouží být odsunuta na smetiště dějin, nikoli rozšířena.“

Na útěku před chudobou a politickou nestabilitou uprchlo od roku 2015 ze své země více než 6,8 milionu Venezuelanů, uvádí OSN. Většina z nich odešla do jiných zemí Jižní Ameriky.

Ale v posledním roce se do Spojených států vydává stále více lidí. V srpnu tvořili Venezuelané asi 12 procent těch, kteří nelegálně překročili jihozápadní hranici. Zatímco většina imigrantů, kteří tak učiní, je vyhoštěna zpět domů nebo do Mexika v rámci systému veřejného zdravotnictví, americká vláda nebyla schopna repatriovat Venezuelany kvůli nedostatečným diplomatickým vztahům mezi Washingtonem a Caracasem. Mexiko dosud nebylo připraveno přijmout Venezuelany ze Spojených států.

Humanitární program podmínečného propuštění oznámený ve středu se zdá být omezenější verzí předchozích návrhů. Představitelé obeznámení s diskusemi uvedli, že jedna z nich, která se minulý týden posuzovala, zahrnovala Kubánce, Haiťany a Nikaraguu. Bezprostředně nebylo jasné, proč byly tyto národnosti nakonec vyloučeny.

Pan Biden dohlížel na rekordní počet hraničních přechodů, které jsou součástí globálního hnutí, které zahrnuje více vysídlených lidí než kdykoli předtím. Od jeho nástupu ho vláda prověřila a propustila Více než milion imigrantů Ti, kteří nelegálně překročili hranici, dostávají dočasné povolení zůstat v zemi, dokud nebudou čelit deportačnímu řízení u imigračního soudu. Bidenova administrativa také více než dva milionykrát vyhostila imigranty podle zákona o veřejném zdraví.

READ  Vlad Pollinator: Dracula's Castle přitahuje návštěvníky údery COVID-19

Bidenova administrativa se pokusila přestat používat Úřad veřejného zdraví na začátku tohoto roku, ale a Federální soud zastavil než to udělat. Nyní administrativa místo toho rozšířila pravomoci.

Slabým demokratům v pohraničních státech, jako je senátor Mark Kelly z Arizony, by se ale schopnost vést kampaň za nejnovější rozšíření v Hlavě 42 mohla v těsném závodě hodit, řekl Carl Fogliani, republikánský politický stratég.

„Chtějí, aby tam byli a říkali, jaký je to úžasný vývoj,“ řekl Fogliani o Bílém domě a demokratech, kteří se zabývají otázkami hranic.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *