Holandský premiér se omlouvá za zmírnění omezení COVID-19, jak případy přibývají

Holandský premiér se omlouvá za zmírnění omezení COVID-19, jak případy přibývají

Lidé procházejí kolem restaurací a barů po nových sociálních omezeních oznámených nizozemskou vládou, protože Nizozemsko se snaží omezit šíření koronavirové choroby (COVID-19), v nizozemském Amsterdamu 14. října 2020. REUTERS / Piroschka van de Wouw / obrazový soubor

AMSTERDAM (Reuters) – Nizozemský premiér Mark Rutte v pondělí uznal zrušení omezení koronavirů v Nizozemsku příliš brzy a omluvil se za počet infekcí, které letos narostou.

Minulý pátek Rutte znovu zavedl omezení týkající se barů, restaurací a nočních klubů ve snaze zastavit vlnu infekcí mezi mladými lidmi, pouhé dva týdny poté, co byla zrušena většina opatření na uzamčení země, když padly případy. Přečtěte si více

„Ukázalo se, že to, co jsme si mysleli, že bude možné, nebude možné,“ řekla Rutte v pondělí novinářům. „Měli jsme špatný úsudek a litujeme toho a omlouváme se za to.“

Jeho omluva znamenala v pátek prudký obrat v postoji, kdy opakovaně obhajoval dřívější uvolnění omezení jako „logický krok“ a odmítl obviňovat potenciální špatné řízení jeho vlády.

To vyvolalo ostrou kritiku ze strany zdravotnických úřadů, které uvedly, že vláda uvrhla opatrnost do větru, protože povzbudila mladé lidi, aby šli znovu ven.

Infekce koronaviry v Nizozemsku v posledních dnech vyskočily na nejvyšší úroveň v roce 2021 od rozhodnutí o úplném znovuotevření barů, restaurací a nočních klubů před dvěma týdny.

Byl zaveden systém povinných zdravotních kontrol a vstupních testů COVID-19, ale byl prolomen velkým počtem lidí, kteří hledali noc po měsících uzamčení.

Nový nárůst infekcí dosud nevedl k významnému nárůstu počtu hospitalizovaných pacientů s COVID-19, protože u většiny nových případů u mladých lidí je menší pravděpodobnost vzniku závažných onemocnění a většina nejzranitelnějších starších osob byla očkovaný.

Ministr zdravotnictví Hugo de Jong však v pátek uvedl, že současná nízká úroveň hospitalizací by mohla být ohrožena „bezprecedentním“ nárůstem infekcí.

READ  Pentagon uvádí 8500 vojáků do stavu nejvyšší pohotovosti, zatímco USA zvažují vojenskou akci proti Rusku

Kromě omluvy Rutte také uznal, že jeho vystoupení na páteční tiskové konferenci nebylo jeho nejlepší.

„Byli jsme požádáni, abychom přemýšleli o svých rozhodnutích,“ řekl. „Nebylo správné, že jsme to neudělali.“

(Reporting by Bart Meijer Editing by Mark Heinrich)

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *