EU zdaleka neřeší příčiny nelegální migrace, říká český premiér – EURACTIV.com

EU zdaleka neřeší příčiny nelegální migrace, říká český premiér – EURACTIV.com

Český premiér Petr Fiala (ODS, ECR) se v pondělí ve Vídni setkal s rakouským kancléřem Karlem Neuhammerem s tím, že Evropa je v řešení příčin neregulérní migrace „bohužel příliš daleko“, když zopakoval, že je třeba nelegální migraci omezit. Evropská unie.

Česká republika i Rakousko musí lépe chránit vnější hranice EU, rychleji deportovat migranty a spolupracovat se třetími zeměmi – aspekty, kterými se bude zabývat nová reforma migrační a azylové politiky EU, přičemž nový zákon stále čeká na konečné schválení.

„Naše země se shodují, že EU musí urychleně reformovat svou migrační politiku. Současná situace je neudržitelná a musí se velmi rychle najít společné evropské řešení,“ řekl Fiala.

„Musíme odrazovat od nelegálního přistěhovalectví do Evropy a bojovat proti obchodníkům s lidmi a obchodníkům s lidským neštěstím,“ dodal.

Vzhledem k nárůstu nelegálního překračování hranic se středoevropské země v posledních týdnech rozhodly zavést dočasné hraniční kontroly, které by měly trvat až do roku 2024.

„Dočasné kontroly na vnitřních hranicích Schengenu nás netěší. Pomáhají v boji proti migraci, ale efektivnější je řešit příčiny, a to můžeme dělat jen na evropské úrovni. Bohužel k tomu máme daleko.“ “ řekl Fiala.

Zatímco Česká republika přijala novou dohodu EU o migraci a azylu, visegrádští partneři Polsko a Maďarsko se rovněž ostře proti novým pravidlům postavili.

Nová slovenská vláda je proti novým pravidlům, protože zavedla mechanismus „povinné solidarity“, kdy si všechny země EU zajistí svůj příspěvek v případě masové imigrace – ať už prostřednictvím migrantů nebo finanční pomoci.

(Aneta Zachová | Euractiv.cz)

Přečtěte si více s EURACTIV

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *