Pokuji 2022 – Kde je každá místnost dalším malým vesmírem

Od 11. do 20. listopadu mají studenti výtvarného umění Prague College možnost vystavit své práce v rámci některého z uváděných děl. Výstava s názvem „Pokoji“.

Jedenáctý ročník umožňuje vystavovat své umění mladým umělcům ze třinácti univerzit a několika uměleckých ateliérů z celé České republiky.

Český název „Bokoje“ znamená v překladu „pokoje“. Každá skupina tak může zaplnit pokoj v úžasném multifunkčním prostoru Hybernské v centru Prahy.

Letošním tématem je okraje. Poprvé v historii veletrhu jsme navázali spolupráci se zahraničními školami, takže studenti z Maďarské univerzity výtvarných umění, Akademie výtvarných umění ve Varšavě, Fakulty výtvarných umění v Banské Bystrici a z Bard College v Berlíně se veletrhu zúčastní i letos.

Návštěvníci mohou zažít mimořádně širokou škálu různých projektů a médií. Vstupem do těchto malých světů mohou diváci pocítit požitek, který umělec musí mít během svého tvůrčího procesu.

Galerie se rozkládá ve čtyřech patrech budovy a její prostory s nádechem staré Prahy v kombinaci s tajemnými uměleckými instalacemi vytvářejí velmi jedinečnou atmosféru.

Mnohé z těchto instalací jsou interaktivní, často využívající moderní technologie, jako je umělá inteligence nebo virtuální realita.

Přehlídka zahrnuje ateliéry z čistě uměleckých a designových škol, takže jejich zaměření sahá od sochařství, průmyslového designu nebo filmového střihu až po nová média, textilní design nebo malbu.

Celkem se výstavního projektu účastní kolem dvou stovek studentů.

informace:

  • Kdy: 12. – 20. listopadu 2022, otevřeno denně od 10 do 21 hodin
  • Kde: Palác Hrzánů z Harasova, Celetná 12, Praha 1

přijetí:

  • Dospělí: 150 Kč
  • Student/důchodce: 100 Kč
  • Studenti ZUŠ: 80 Kč

Platba v hotovosti je možná pouze na místě.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.