Jaishankar diskutuje s českým ministrem zahraničí o rozvoji partnerství Indie a EUAni |
aktualizováno:
5. června 2022 22:21 IST

Praha [Czech Republic]5. června (ANI): Ministr zahraničních věcí S. Jaishankar, který je ve dnech 2. až 6. června na návštěvě Slovenska a České republiky, se setkal s ministrem zahraničních věcí České republiky Janem Lebavským, aby projednali bilaterální vztahy mezi oběma zeměmi v neděli.
Diskuse zahrnovala rozhovory o prosazování partnerství mezi EU a Indií ao dosažení trvalého pokroku v bilaterální spolupráci.
S Jaishankar prostřednictvím Twitteru označil své setkání s českým ministrem zahraničí za vřelé a plodné.
„Zatímco Česká republika přebírá předsednictví EU, diskutovali jsme o pokroku v partnerství Indie a EU,“ napsal na Twitteru.
Ministři obou zemí se zaměřili na stálý pokrok dvoustranné spolupráce, včetně obchodu, obrany, vědy a techniky a mezilidské výměny, a zdůraznili, že úroveň obchodu přesahuje 2 miliardy amerických dolarů.

Kromě toho si ministři zahraničí vyměnili názory na dopady ukrajinského konfliktu a indicko-pacifického regionu.
Jaishankarova návštěva na Slovensku a v České republice má za cíl dodat další impuls bilaterálním vztahům s oběma zeměmi střední Evropy.
Svou práci zahájil v Praze setkáním s delegací českých poslanců Evropského parlamentu (EPS).
Ministr zahraničních věcí diskutoval také o vztazích Indie s Evropskou unií, Českou republikou, indicko-pacifickým regionem, potravinovou a energetickou bezpečností a digitální spolupráci.
Kromě setkání s politickým vedením bude Jaishankar během své návštěvy středoevropské země také komunikovat s průřezem diaspory, včetně indických studentů v České republice, energetické bezpečnosti a digitální spolupráce. (Ani)

READ  David Ondrichek, režie Karlovy Vary, otvírák "Zatopek"

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.