Polsko-český vtip o rozdělení ruského Kaliningradu se stal virálním – první zprávy

Žert nad Kaliningradem (česky Královek) byl reakcí na ruská zmanipulovaná referenda a nezákonnou anexi okupovaných ukrajinských území.
@KralovecCzechia /Twitter

Internetový vtip o připojení ruské Kaliningradské oblasti k České republice se stal virálním, do kterého se zapojila americká ambasáda.

Vtipná mapa pocházející z polského twitterového účtu „papież internetu“ v reakci na ruské zmanipulované referendum a nezákonnou anexi okupovaných ukrajinských území ukazuje ruské město (česky Královec) mezi Polskem a Českou republikou.

Majitel účtu @mihaszek napsal: „Je čas rozdělit Kaliningrad, aby naši čeští bratři měli konečně přístup k moři.“

Vtipná mapa pocházející z polského twitterového účtu „papież internetu“ v reakci na ruské zmanipulované referendum a nezákonnou anexi okupovaných ukrajinských území ukazuje ruské město (česky Královec) mezi Polskem a Českou republikou.papież internetu/Twitter

Tweet odeslaný 28. září vyvolal v Česku a Polsku záplavu memů a vtipů.

Na jednom je fotografie letadlové lodi pojmenované po slavném českém zpěvákovi Karlu Gottovi, jak opouští pobaltské přístavní město.

Uživatel Twitteru Jonah Bizon retweetnul meme: Česká letadlová loď „Karel Gat“ opouští #Kralovec. Je opravdu úžasné, jak rychle byli Češi schopni vybudovat v Baltském moři tak významnou sílu poté, co tuto oblast znovu dobyli. Impozantní.

Suvenýr ukazuje meteorologickou mapu České republiky včetně Královka.PavelFornalsupport/Twitter

Na odpověď českého ministerstva obrany, že „odeslalo neomezenou žádost o nákup 24 letounů F-35 Lightning II“, reagovalo velvyslanectví USA v Praze: „Nepotřebujete letadlovou loď?

Přidal mrkací emotikon.

McDonald’s mezitím tweetoval: „Zítra můžeme konečně znovu otevřít naše pobočky v Kaliningradu… tedy v Královce.

„Můžete očekávat stálé menu plněné českou klasikou McSmažák (grilovaný sýr).“

Na odpověď českého ministerstva obrany, že „odeslalo neomezenou žádost o nákup 24 letounů F-35 Lightning II“, reagovalo velvyslanectví USA v Praze: „Nepotřebujete letadlovou loď?Velvyslanectví USA v Praze

Další památník ukazuje meteorologickou mapu včetně České republiky Královek, další hovoří o „Pivním proudu II“ spojujícím Prahu a Kaliningrad s odkazem na plynovod Nord Stream.

Nyní vznikl vtipný web, který vítá návštěvníky přímořského městečka.

Na webových stránkách je zobrazena fotografie kaliningradské katedrály Königsberg a řeky Bregal: „Po úspěšném referendu se 97,9 procent obyvatel Kaliningradu rozhodlo připojit k České republice a změnit název Kaliningradu na Královek.“

McDonald’s mezitím tweetoval: „Zítra můžeme konečně znovu otevřít naše pobočky v Kaliningradu…a to v Královce. Těšit se můžete na stálé menu doplněné o českou klasiku McSmažák (grilovaný sýr).McDonald’s/Twitter

Kaliningrad, před koncem druhé světové války známý jako Königsberg, byl založen na počest českého krále 13. století Bemisla Otakara II. poté, co zaplatil za stavbu pevnosti během křížových výprav.

Později se stalo součástí Polska a předtím bylo velkou částí Pruska.

Město bylo těžce poškozeno během druhé světové války a nakonec bylo anektováno Sovětským svazem na Postupimské konferenci v roce 1945.

READ  Český animovaný film "My Sunny Matt" byl nominován na Zlatý glóbus

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.