Podpis smlouvy o spolupráci v oblasti obranného průmyslu mezi izraelskou společností Elbit a českou společností LPP

Podpis smlouvy o spolupráci v oblasti obranného průmyslu mezi izraelskou společností Elbit a českou společností LPP

Velvyslanectví České republiky v Izraeli bylo poctěno hostit zástupce české společnosti LPP SRO a izraelské společnosti Elbit Systems k podpisu smlouvy o spolupráci v oblasti bezpilotních vzdušných systémů.

Smlouva o spolupráci mezi izraelskou společností Elbit a českou společností LPP

Slavnostního podpisu se zúčastnila mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně ČR v Izraeli Veronika Kočiova Smigulová (v důchodu LTG) Miroslav Žižka, ředitel LPP, spolu s Emirem Petišem, viceprezidentem pro marketing a rozvoj obchodu UAS Elbit Systems.

Jedním z úkolů našeho velvyslanectví je podpora obchodní spolupráce a hledání potenciálních vazeb mezi českým a izraelským průmyslem, zejména v high-tech oblastech obrany, kde oba mohou významně přispět k rozvoji vojenského i civilního sektoru.

Elbit Systems je jedním z předních výrobců bezpečnostních technologií v Izraeli a předním světovým dodavatelem dronů. Jsou vývozcem obranných systémů, které každá moderní armáda potřebuje. LPP sro je jednou z nejvyspělejších českých společností v oblasti strojírenství, avioniky a umělé inteligence.

Smlouva o spolupráci mezi oběma společnostmi stanoví výrobu na území České republiky a zahrnuje transfer technologie a potenciální výrobní linky z Elbitu. Existují plány na společné zlepšování a vývoj dronů s možností společného výzkumu a vývoje. Elbit a LPP navíc postaví centrum excelence pro drony v srdci Evropy.

Spolupráce českého a izraelského průmyslu přináší výhody oběma stranám. Zatímco Izrael přináší high-tech systémy, Češi mohou přispět mnoha vzdělanými inženýry, levnějšími a stabilními dodavatelskými řetězci a svou pozicí v EU a NATO. V poslední době všechny velké obranné projekty v Armádě ČR vyžadují určitou míru lokální spolupráce v případě zahraničních dodavatelů. V tomto případě vidíme spolupráci poháněnou sdílenými zájmy a vizemi na obchodní úrovni bez neustálých akvizic řízených shora.

Oblast bezpilotních letounů se stala hlavním problémem mnoha armád na světě. Zkušenosti s jejich používáním v nedávných konfliktech, zejména na Ukrajině, naznačují naprostou nutnost plánování pořízení mnoha typů bezpilotních letounů i jejich stabilní dodávky v příštích desetiletích.

READ  Střední a východní Evropa - Korunové trhy se před rozhodnutím centrální banky zklidňují a zaměřují se na očekávání snížení úrokových sazeb

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *